Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zmieniono datę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Decyzję podjęto jednogłośnie 20 maja (fot. Shutterstock/Fer Gregory)

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nie odbędzie się w tym roku. Impreza, która pierwotnie była planowana na czas od 14 do 19 września tego roku, ale nie mogła się odbyć z powodu pandemii, zostanie zorganizowana dopiero w przyszłym roku.

„Wszyscy wiemy, jaka to j***na ściema”. Doda o rankingach i rynku muzycznym

„Wszyscy wiemy, jak to wygląda i jaka to jest j***na ściema” – pisze w mediach społecznościowych Doda. Dorota Rabczewska zabrała głos w toczącej...

zobacz więcej

Decyzję o przełożeniu festiwalu podjął jednogłośnie 20 maja Komitet Organizacyjny FPFF. Powodem takiego rozwiązania jest sytuacja epidemiologiczna panująca w kraju, jak również zalecenia rządowe związane z organizacją imprez masowych.

Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zobowiązał jednocześnie dyrektora festiwalu Leszka Kopcia do opracowania zmian w regulaminie festiwalu, które uregulują kwestie formalno-prawne wynikające z podjętej decyzji. Wśród nich będzie zmiana harmonogramu festiwalu. Nowy harmonogram zostanie przedstawiony w ciągu najbliższych 30 dni.

Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, by filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w Festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym.

Decyzja organizatorów 45. FPFF zbiegła się w czasie z listem otwartym wystosowanym przez dyrektora Warszawskiego Festiwalu Filmowego Stefana Laudyna, który wyraził nadzieję, że organizowany przez niego warszawski festiwal odbędzie się zgodnie z planem w październiku tego roku.

źródło:
Zobacz więcej