Pielęgniarka upomniana za kostium kąpielowy pod strojem ochronnym

Pacjenci nie mieli nic przeciwko kostiumowi (fot. Sergei Bobylev\TASS via Getty Images; Twitter/newstula))

Pielęgniarka w Tule w Rosji otrzymała upomnienie za to, że pod medyczny strój ochronny założyła – dla wygody, jak przekonuje – kostium kąpielowy. Okazało się bowiem, że obszerny ubiór ochronny jest przejrzysty i figura w stroju plażowym jest pod nim wyraźnie widoczna.

Pijana ekipa śmieciarki. Kierowca nie mógł wysiąść z szoferki

Pijana ekipa śmieciarki jeździła po Bronowicach w woj. lubuskim. Policjantów wezwano, bo zniszczone zostało jedno z ogrodzeń. Okazało się, że cała...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Informację tę podał najpierw we wtorek portal Tulskije Nowosti, do którego jeden z czytelników wysłał zdjęcie ze szpitala zakaźnego. Widać na nim pielęgniarkę wśród pacjentów. Pracownica szpitala ma na rękach rękawiczki, a na twarzy – specjalne okulary i maseczkę ochronną. Ubrana jest w strój ochronny, pod którym jednak dobrze widać dwuczęściowy kostium kąpielowy i odsłonięte partie ciała.

Pielęgniarka wyjaśniła, że w stroju ochronnym jest bardzo gorąco, dlatego postanowiła założyć pod niego kostium; nie wiedziała przy tym, że strój jest aż tak przejrzysty.

Czytelnik, który przesłał do mediów zdjęcie, poinformował, że pacjenci nie mieli nic przeciwko kostiumowi. Władze szpitala ukarały zaś pracownicę upomnieniem.

Zdaniem niezależnego Sojuszu Lekarzy pretensje do pielęgniarki nie są uzasadnione, bowiem odzież ochronna, sądząc ze zdjęcia, to polietylenowy strój, który nie może być odpowiedniej jakości. – Zwracać uwagę trzeba nie na jej kostium kąpielowy, a na to, że strój ochronny nie spełnia norm – powiedziała szefowa Sojuszu Lekarzy Anastazja Wasiljewa. Zwróciła ona uwagę, że stroje chroniące przed zakażeniem nie są przezroczyste i powinny być wykonane z innego materiału niż widoczny na zdjęciu.

źródło:

Zobacz więcej