RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Napływa chłodne powietrze z północnego zachodu

Europa wschodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Europa wschodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu niżów. Nad pozostałym obszarem, w tym nad Polską, rozbudowuje się wyż, którego centrum znad Kanału La Manche przemieszcza się nad Skandynawię. Napływa chłodne powietrze z północnego zachodu.

Maj najzimniejszy od 29 lat? Nadchodzi fala przymrozków

Przed nami kolejna fala przymrozków. Ujemne temperatury w godzinach nocnych i porannych wrócą już w nocy z wtorku na środę (z 19 na 20 maja),...

zobacz więcej

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W północnej części kraju miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Od 10 do 12 st. C nad morzem i na Suwalszczyźnie do 17 do 19 st. C na Dolnym i Górnym Śląsku. Wiatr słaby, nad morzem i na Pogórzu Karpackim okresami umiarkowany, na południowym-wschodzie porywisty, północny i północno-zachodni.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym-wschodzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Od 10 do 12 st. C na krańcach północnych i północno-wschodnich do 16 st. C, 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego, we wschodniej połowie kraju porywisty, północny i północno-wschodni.

źródło:

Zobacz więcej