RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Start-upy i oszustwa przy dofinansowaniach. Sześć osób zatrzymanych przez CBA

Sześciu członków spółki wspierającej start-upy zatrzymali funkcjonariusze CBA. – Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym oszustwa w kwocie blisko 8,5 mln zł na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która udzielała firmie dofinansowania – potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski.

Zmiany w służbach. Premier powoła szefa CBA

Premier Mateusz Morawiecki powoła w środę Andrzeja Stróżnego na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W tym dniu oficjalnie nastąpią również...

zobacz więcej

Zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach. Jak wyjaśnia rzecznik Biura, podejrzani po uzyskaniu dofinansowania z PARP – wbrew zapisom umowy o dofinansowaniu – otrzymane pieniądze wyprowadzili za pośrednictwem słupów do własnych spółek.

Teraz członkowie zarządu spółki mającej wspierać start-upy zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa na kwotę blisko 8,5 mln zł, a także „wyprania” 6,5 mln zł.

Brodowski zaznacza, że sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania w tym śledztwie.

Informację jako pierwszy podał dziennikarz „Wiadomości” TVP Marcin Tulicki na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej