Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zawodnicy futbolu australijskiego mają ograniczyć liczbę partnerek

Wznowienie rozgrywek zaplanowane jest na 11 czerwca (fot. Quinn Rooney/Getty Images)

Władze futbolu australijskiego zaapelowały do zawodników o ograniczenie liczby partnerek i spotkań z nimi, co miałoby zmniejszyć ryzyko zainfekowania koronawirusem – poinformowała miejscowa gazeta „Herald Sun”.

FIFA zorganizuje mecz charytatywny na rzecz walki z koronawirusem

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zorganizuje mecz charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na walkę z koronawirusem....

zobacz więcej

Wznowienie rozgrywek AFL (Australian Football League) w czasie pandemii zaplanowane jest na 11 czerwca.

Przygotowane zostały specjalne procedury dot. zdrowia, higieny, bezpieczeństwa itd. Według dziennika z Melbourne, zawodnicy mogą zostać ukarani, jeśli będą zachowywać się „ryzykownie, lekkomyślnie itd”. Chodzi o ograniczenie liczby partnerek. Gracze mają zakaz odwiedzania innych osób niż towarzyszka życia, przyjaciele i członkowie rodziny.

– Myślę, że takie zalecenie uspokoi chłopaków i ograniczy ich spotkania do minimum – stwierdził prezes drużyny Collingwood FC Eddie McGuire.

Zawodnik Melbourne FC Jake Lever przyznał, że kilku jego kolegów z zespołu było niezadowolonych z instrukcji. „Mnie to nie dotyczy, mam małe dziecko i żonę i jestem szczęśliwy, ale słyszałem o rozczarowaniu chłopaków, którzy są singlami”.

Futbol australijski jest sportem bardzo popularnym na antypodach, a finał mistrzostw kraju ogląda po 100 tysięcy kibiców.

źródło:

Zobacz więcej