Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koniec „absurdalnych” pensji? Szef niemieckiego futbolu chce wprowadzić limit

Niemiecka Bundesliga wznowiła już rozgrywki (fot. PAP/EPA/STUART FRANKLIN / POOL)

Prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) Fritz Keller proponuje wprowadzenie ograniczeń płacowych w tej dyscyplinie sportu, aby futbol stał się bardziej zrównoważony i bliższy ludziom. Jego zdaniem pandemia koronawirusa jest szansą na wdrożenie reform w przyszłości.

ŁKS wypełni trybuny kibicami z... tektury

Trybunę na stadionie ŁKS podczas pozostałych do końca sezonu spotkań piłkarskiej ekstraklasy zamiast prawdziwych kibiców wypełnią ich… tekturowe...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Swoje pomysły Keller chce przedstawić Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA). – Istnieją absurdalne pensje i opłaty transferowe, które nie są już wiarygodne – powiedział Keller, który dołączył w ten sposób do szefa Bayernu Monachium Karla-Heinza Rummenigge.

– Musimy porozmawiać o pułapach wynagrodzeń. (...) Właśnie dlatego napiszemy list do prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina – wyjaśnił.

Niemiecka Bundesliga jest pierwszą dużą europejską ligą piłkarską, która wznowiła rozgrywki po wstrzymaniu z powodu koronawirusa. – Trzeba ponownie przybliżyć profesjonalną piłkę ludziom. Prowizje dla doradców zawodników oraz ogromne kwoty transferów coraz bardziej irytują społeczeństwo i oddalają od naszego ukochanego sportu – stwierdził Keller.

Jego zdaniem niemiecki futbol musi być samokrytyczny, a kryzys COVID-19 „daje możliwość patrzenia w przyszłość i zmiany pozycji futbolu w celu zachowania go dla przyszłych pokoleń”.

Stwierdził również, iż możliwości prowadzenia testów na obecność koronawirusa w piłce nożnej mogą w międzyczasie pomóc społeczeństwu. – Uważam, że futbol ma obowiązek wniesienia swojego wkładu. Testy profilaktyczne i na dużą skalę mogą pomóc w powstrzymaniu wirusa do czasu opracowania szczepionki – ocenił.

źródło:

Zobacz więcej