RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ziobro: Wolność słowa u polityków PO to tylko frazesy

Minister odniósł się do słów Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)
Minister odniósł się do słów Trzaskowskiego (fot. arch.PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

Wolność słowa i prawo do innego punktu widzenia to tylko frazesy używane przez polityków Platformy Obywatelskiej – powiedział Zbigniew Ziobro. W opinii ministra sprawiedliwości media publiczne pokazują nieudolność prezydentury Rafała Trzaskowskiego.

Za ten pomysł Rafał Trzaskowski jest mocno krytykowany

– Nie uważam pomysłu Rafała Trzaskowskiego za dobre rozwiązanie – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent Warszawy zapowiedział na niedzielnej konferencji prasowej daleko idące zmiany w TVP, m.in. likwidację całodobowego kanału informacyjnego TVP Info oraz głównego programu informacyjnego TVP1 – „Wiadomości”. Później, gdy odczytane zostały pytania od dziennikarzy TVP Info, dotyczące jego niespełnionych dotąd obietnic z kampanii samorządowej, Trzaskowski zareagował: „Spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało”.

Słowa te wywołały kontrowersje. Szef „Wiadomości” Jarosław Olechowski zarzucił Trzaskowskiemu, że zapowiada represje polityczne wobec dziennikarzy.

Ziobro pytany w Polskim Radiu 24 o te zapowiedzi powiedział, że Platforma Obywatelska chciałaby stworzyć monopol w mediach.

– Wolność słowa, prawo do innego punktu widzenia to tylko frazesy używane przez polityków Platformy na użytek ich demagogii. W rzeczywistości im chodzi o takie media, które będą realizować wyłącznie ich interesy i przedstawiać ich punkt widzenia; atakować w sposób bezwzględny przeciwników PO i Trzaskowskiego, ukrywać fakty niewygodne dla Platformy – dodał minister.

Apel do Trzaskowskiego, aby nie kneblował mediów

Europoseł PiS Adam Bielan zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, by „nie kneblował mediów”. Wskazał tu na niedzielną konferencję prasową podczas...

zobacz więcej

Jego zdaniem dzisiejsze media publiczne pokazują zdarzenia, których politycy PO nie chcieliby oglądać. Podkreślił, że media publiczne pokazują nieudolność prezydentury Rafała Trzaskowskiego. W tym kontekście Ziobro przypomniał awarię oczyszczalni „Czajka” w Warszawie.

W ocenie ministra w ramach rewolucji obyczajowej Trzaskowski zapowiada „narzucanie pewnych światopoglądowych idei młodym ludziom związanych z życiem seksualnym”.

– To jest demoralizacja i buzi to mój zdecydowany sprzeciw – oświadczył Ziobro.

Dodał, że właśnie to pokazują media publiczne i budzi to – jego zdaniem – złość Trzaskowskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej