RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 19.05 – ponad 3 tys. zakażeń

Resort zdrowia w poniedziałek poinformował w sumie o 356 nowych infekcjach i 11 zgonach (fot. Omar Marques/Getty Images)

Województwo mazowieckie nadal w czołówce statystyk dotycących koronawirusa – z ponad 3 tys. zakażeń zajmuje drugie miejsce, za Śląskiem. W ciągu ostatniej doby w regionie odnotowano 33 nowe infekcje, zmarło dwoje kolejnych pacjentów. Z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że potwierdzono także 35 nowych ozdrowieńców.

Dziewiętnaście mauserów i nielegalny alkohol. Śledczy przekazali prezenty szpitalom

Prokuratura Okręgowa w Zamościu i funkcjonariusze CBŚP przekazali placówkom medycznym z Lubelszczyzny, ponad 15 tys. litrów oleju napędowego w 19...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Większość z 33 nowo odnotowanych infekcji przypada na powiat radomski, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin wynik pozytywny dały testy u 18 pacjentów. Pozostałe zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania wykazano w powiatach: kozienickim (4), mińskim (3), sochaczewskim (2), sokołowskim (1) i warszawskim (5).

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w stołecznym regionie zmarło kolejnych dwoje zakażonych pacjentów. To 68-letnia kobieta z Kozienic i 69-letni pacjent hospitalizowany w Siedlcach.

Dotychczas, według danych WSSE, w związku z zakażeniem koronawirusem na Mazowszu zmarły 234 osoby.

Resort zdrowia w poniedziałek poinformował w sumie o 356 nowych infekcjach i 11 zgonach. W sumie od początku epidemii w Polsce liczba zachorowań na Covid-19 wzrosła do 18 885, zmarło 936 pacjentów.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 12 014 osób; nadzorem epidemiologicznym – 2875 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 526 pacjentów, z czego 103 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano łącznie 1455 ozdrowieńców. W poniedziałek sanepid potwierdził 35 kolejne osoby, które wyzdrowiały z Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej