RAPORT

Wojna na Ukrainie

1 czerwca LOT wznawia krajowe loty pasażerskie – na razie do 8 miast

LOT planuje dalsze etapy wznawiania przewozów (fot. Shutterstock/Anton Volynets)
LOT planuje dalsze etapy wznawiania przewozów (fot. Shutterstock/Anton Volynets)

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie – ale na razie krajowe i tylko niektóre. Podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania.

Szef Ryanair: Z powodu kryzysu planujemy zwolnić do 3 tys. pracowników

W związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa linie lotnicze Ryanair planują zwolnić do 3 tys. pracowników, co stanowi redukcję personelu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie” – czytamy na stronie polskiego przewoźnika.

Jak poinformowano, od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych realizowanych na osiem lotnisk.

Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa–Gdańsk; do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Nowa siatka połączeń obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej