RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzaskowski: Będę namawiał prezydenta Warszawy, żeby powstała ul. Lecha Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski powiedział, że w tym momencie nie chce się tym zajmować, bo „nie chce wpisać tej dyskusji w kampanię wyborczą” (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rafał Trzaskowski powiedział, że w tym momencie nie chce się tym zajmować, bo „nie chce wpisać tej dyskusji w kampanię wyborczą” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, będę namawiał usilnie prezydenta stolicy z opozycji, który zajmie moje miejsce, żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego – powiedział na antenie Polsat News prezydent Warszawy i kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Dodał, że były prezydent na to zasługuje, ale w tym momencie nie chce się tym zajmować, bo „nie chce wpisać tej dyskusji w kampanię wyborczą”.

„Robi to naprawdę dobrze”. Trzaskowski zachwala twórcę Sokzburaka

Ta osoba (Mariusz Kozak-Zagozda – przyp. red.) nie została zatrudniona tylko dlatego, że prowadziła SokzBuraka. Tylko dlatego, że miała określone...

zobacz więcej

Trzaskowski mówił, że w tej sprawie musi być jasna inicjatywa i po wyborach wprowadzi ją pod obrady Rady Miasta. Powiedział także, że nie chce, aby teraz rozpoczął się z tego powodu „jazgot polityczny”.

Przypomnijmy, że 10 latach po śmierci Lech Kaczyński wciąż nie ma swojej ulicy w stolicy. Jedna ze stołecznych alei została już nazwana imieniem zamordowanego w 2019 r. prezydenta Gdańska i polityka PO Pawła Adamowicza.

Choć w Warszawie obowiązuje zasada, że imię patrona nadaje się nie wcześniej niż pięć lat po jego śmierci, Rafał Trzaskowski skorzystał z prezydenckiego przywileju, by skrócić ten okres.

– Jeżeli ginie tak niesłychanie istotna osoba dla samorządu i myślę, że to jest całkowicie ponad podziałami politycznymi tego typu decyzja, że wszyscy powinniśmy ją uznać za słuszną i że nie będzie wokół tego gry politycznej – mówił Trzaskowski.

Jednocześnie Trzaskowski twierdził, że upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego i jego tragicznej śmierci w katastrofie, w tej chwili „przy tych nastrojach na scenie politycznej, natychmiast mielibyśmy kolejną awanturę polityczną”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej