RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Volkswagen Poznań zamierza zwolnić około 450 pracowników

Jak poinformowała spółka prace zakończą głównie osoby z umowami na czas określony (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Do końca 2021 roku pracę w Volkswagen Poznań zakończy około 450 pracowników – poinformowała spółka. Jak podano, głównie będą to osoby z umowami na czas określony.

Ryanair zredukuje 250 etatów, między innymi w Polsce

Ryanair zredukuje 250 etatów w biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu – poinformowała największa niskokosztowa linia lotnicza w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Spółka VWP podała w komunikacie prasowym, że po trzech tygodniach od wznowienia pracy jej zakłady zwiększają moce produkcyjne. Jak dodano, jednocześnie przedsiębiorstwo „reaguje na skutki wywołane pandemią koronawirusa i niepewną sytuację na głównych rynkach zbytu”; do końca przyszłego roku liczba zatrudnionych osób w Volkswagen Poznań zmniejszy się o 4 proc.

W drugiej połowie roku planowany jest rozruch seryjnej produkcji zaprezentowanego w lutym modelu Caddy 5.

– Pandemia koronawirusa spowodowała poważne straty na każdym z kontynentów. Konsekwencje w oczywisty sposób odczuwa także nasze przedsiębiorstwo. Po pięciu tygodniach przerwy, 27 kwietnia, wznowiliśmy produkcję samochodów w niepełnym wymiarze. Przez trzy tygodnie praca odbywała się tylko na jednej zmianie. Dzisiaj zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy zwiększamy ilość produkowanych samochodów i rozpoczynamy pracę na trzy zmiany wciąż jednak w niepełnym wymiarze – poinformował prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Jak dodał, prognozowany, zmniejszony popyt na nowe samochody wymaga już teraz podjęcia stanowczych kroków i dopasowania zapotrzebowania na personel do średnioterminowych planów produkcyjnych. – To będzie oznaczało, że pracę w VWP zakończy do końca 2021 roku około 450 pracowników, głównie będą to osoby z umowami na czas określony – przyznał Ocksen.

Spółka podała, że obecna sytuacja i wynikające z niej decyzje nie mają wpływu na termin rozpoczęcia w Poznaniu seryjnej produkcji modelu Caddy 5.

Niemcy weszły w recesję. Tak źle nie było od lat

W I kwartale br. PKB Niemiec skurczył się o 2,2 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału – wynika z opublikowanych w piątek danych federalnego...

zobacz więcej

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce zatrudniający w czterech zakładach ponad 11 tys. osób.

Taśmy produkcyjne zakładów zlokalizowanych w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni opuszcza każdego dnia 1170 nowych samochodów dostawczych, modeli VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter oraz samochodów marki MAN TGE w tym także samochody elektryczne.

W 2019 roku zakłady opuściło ponad 266 tys. samochodów dostawczych. Poza produkcją samochodów do Volkswagen Poznań należy także Odlewnia, która miniony rok zamknęła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów aluminiowych.

źródło:

Zobacz więcej