Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szczątki niezwykle rzadkiego ssaka na plaży w hrabstwie San Diego

Kogia krótkogłowa występuje w umiarkowanych i tropikalnych morzach na całym świecie (fot. Shutterstock/Ulannaq Ingemann)

Na plaży San Onofre State Beach w hrabstwie San Diego (Kalifornia) znaleziono szczątki kaszalota z imponującymi zębami. Jak się okazuje to kogia krótkogłowa, bardzo rzadki gatunek.

Pyton połknął jelenia. „Niewiarygodne” [WIDEO]

Parveen Kaswan z Indyjskiej Służby Leśnej (IFS) dał wgląd w fascynujące zjawisko z okrutnego świata zwierząt. Opublikował nagranie wykonane w Parku...

zobacz więcej

Do niezwykłego odkrycia doszło w piątek – 15 maja.

Patrol straży przybrzeżnej, który znalazł wyrzucone na brzeg szczątki, nie miał początkowo pojęcia, co to może być za zwierzę. Dopiero były szef Doheny State Beach – Jim Serpa rozpoznał ssaka. Jak się okazuje była to kogia krótkogłowa zwaną również kaszalotem małym.

– Todd powiedział, że głowa przypomina dziwnego kaszalota. Kiedy wysłał mi zdjęcia i zobaczyłem dużą bulwiastą głowę, maleńką płetwę grzbietową na plecach i zęby jak sztylety, wiedziałem, co to jest – powiedział Serpa.

Kogia krótkogłowa występuje w umiarkowanych i tropikalnych morzach na całym świecie. Wygląda bardzo podobnie do karłowatych kaszalotów, co bardzo utrudnia rozróżnienie tych dwóch gatunków. Ssaki te uważane są za bardzo rzadkie. Trzymają się z daleka od ludzi.

„Naukowcy twierdzą, że Pacyfik jest teraz bardzo ciepły, więc może właśnie pojawił się tutaj w ciepłym miejscu” – stwierdził Serpa.

„Może jest ich tutaj więcej, ale tego nie wiemy i nie widzimy ich, ponieważ unikają ludzi” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej