RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Za ten pomysł Rafał Trzaskowski jest mocno krytykowany

Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem PO w wyborach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem PO w wyborach (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

– Nie uważam pomysłu Rafała Trzaskowskiego za dobre rozwiązanie – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat PSL na prezydenta. Radykalnej wizji przemiany mediów publicznych nie chcą także inni kandydaci. „Niech go ręka boska broni!”, „To absurd” - dodają.

Była działaczka PO ujawnia. Trzaskowski uruchomi ludzi SokuZBuraka

Na początku roku Aleksandra Wasilewska musiała odejść z PO, bo krytykowała kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pytamy ją, czy start Rafała...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski zasugerował, że jeśli wygra wybory prezydenckie, zlikwiduje serwisy informacyjne Telewizji Polskiej. Zdaniem ekspertów, jako głowa państwa nie miałby takiej możliwości, ale polityk PO podkreśla, że jest zdeterminowany.

- Bez TVP Info, bez Wiadomości, bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego, co dzisiaj zatruwa nasze życie publiczne - mówił dając do zrozumienia, że dziennikarze TVP już niebawem nie będą mieli możliwości zadawania mu pytań.

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Jestem bardzo krytyczny wobec dzisiejszej telewizji publicznej – mówi portalowi tvp.info Władysław Kosiniak-Kamysz. – Uważam, że trapi ją poważna choroba, która musi być wyleczona. Leczenie nie oznacza jednak unicestwienia. W związku z tym nie uważam pomysłu Rafała Trzaskowskiego za dobre rozwiązanie. Podpisałem Obywatelski Pakt na rzecz Mediów Publicznych i poparłem pomysł oddania wiodącej roli twórcom. To chcę realizować – dodaje.

Lider ludowców zaznacza, że po wymianie poprzedniej kandydatki Platformy Obywatelskiej nie obawia się o rywalizację w kampanii. – Dobrze, że będzie wyrównana rywalizacja, bo wybory prezydenckie to poważna sprawa – stwierdza.

„Łatwo jest zburzyć”

Politolog o blamażu PO: To nie wina kandydatki. Problem leży głębiej

– Problem Platformy polega na tym, że z kadencji na kadencję stawali się coraz bardziej eklektyczni – ocenia w rozmowie z portalem tvp.info prof....

zobacz więcej

– Niech ręka boska broni każdego, kto będzie chciał zlikwidować media publiczne – zaapelował z kolei w poniedziałek Robert Biedroń (Lewica). Polityk stwierdził, że 30 proc. mieszkańców Polski otrzymuje informacje wyłącznie z mediów publicznych i odcięcie ich od tego źródła informacji to błąd.

– Media publiczne mają swoją misję, odpowiedzialność publiczną, której nigdy, przenigdy nie można zniszczyć i wiemy, że zostały zdewastowane, ale wcześniejsze władze też niewiele zrobiły, żeby odebrać politykom te zabawki – podkreślił. Zachęcił innych kandydatów, by nie zbijali kapitału politycznego „na taniej propagandzie, która ma burzyć media publiczne, bo łatwo jest je zburzyć, ale kto będzie niósł informację rzetelną dla publiczności?”.

Krytyki pod adresem słów Trzaskowskiego nie szczędził także podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia. – Likwidowanie mediów to jakiś absurd – ocenił. Zaznaczył, że reformy powinny być przemyślane, a niszczenie miejsc pracy nie jest dobrym pomysłem. – Trzeba zmienić prawo, ja mam swój program i mogę go chętnie przedstawić – mówił.

Rafał Trzaskowski i SokzBuraka

Prestiżowy ranking. Ambasador USA pogratulowała Polsce

„The CEO Magazine” opublikował zestawienie 10 najlepszych państw do inwestowania. Polska zajęła w tym zestawieniu wysokie trzecie miejsce, a naszą...

zobacz więcej

O to, by „nie kneblować mediów”, zaapelował także rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy - Adam Bielan. Stwierdził, że Trzaskowski atakuje tych dziennikarzy, którzy „zadają mu niewygodne pytania”. Dodał, że polityk Platformy „może mieć spaczone wyobrażenie mediów w demokracji” ze względu na współpracę z twórcą hejterskiej strony SokzBuraka.

O to, czy Trzaskowski rzeczywiście uruchomi osoby związane z SokiemzBuraka pytaliśmy ostatnio byłą działaczkę PO. – Szefem kampanii pewnie zostanie Czarek Tomczyk. Pojawi się też kilka kobiet, które dotychczas z nim współpracowały. A skoro Czarek - to oczywiście będzie Mariusz Zagozda (twórca SokuZBuraka - przyp. red.) – usłyszeliśmy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej