RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzaskowski grozi, tym razem politykom: Jeśli sądy ich skażą, ja nie ułaskawię

Rafał Trzaskowski nawiązał do starań o przeprowadzenie wyborów w maju (fot. PAP/Marcin Obara)
Rafał Trzaskowski nawiązał do starań o przeprowadzenie wyborów w maju (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Byli w Polsce ludzie, którzy chcieli przeprowadzić niedemokratyczne wybory, osłabiając w sposób nieprawdopodobny państwo polskie. I jeżeli niezależne sądy podejmą decyzję wobec odpowiedzialności tych ludzi, to ja jako prezydent Rzeczypospolitej na pewno się nie zawaham i ich nie ułaskawię – powiedział na poniedziałkowej konferencji kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Oświadczenie Trzaskowskiego. W odpowiedzi na trudne pytania - groził dziennikarzom

Świat ostatnio stanął na głowie, wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa, to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Trzaskowski powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, że z oburzeniem obserwuje polityków, którzy próbują obecne, trudne czasy wykorzystać do tego, aby „budować fortuny rodzinne, budować fortuny z kolegami, żeby wykorzystywać moment, w którym wszyscy martwimy się o bezpieczeństwo, o miejsca".

– Obserwowaliśmy ten festiwal polityczny, próby przygotowania wyborów, które byłyby wyborami zagrażającymi bezpieczeństwu Polek i Polaków, ale przede wszystkim wyborami, które łamałyby konstytucję i podstawowe zasady – powiedział .

Mówił, że potrzebujemy obecnie silnego państwa i „każdy, kto próbuje to państwo osłabiać w taki sposób, że łamie konstytucję i podstawowe zasady demokracji, powinien zapłacić za to cenę”.

Powiedział także, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta Polski, to może zagwarantować, że po jego rezygnacji z funkcji prezydenta Warszawy wybory w stolicy wygra opozycja. Trzaskowski podkreślał, że „to, co najważniejsze, to uczciwość, ale również równość wobec prawa”. – Nowy świat, ten, który obserwujemy, który wymaga nowej polityki, w której ludzie martwią się o bezpieczeństwo, musi być oparty o najważniejsze wartości – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej