RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Były polityk PO: Należało zmienić sztab, a nie kandydatkę

Małgorzata Kidawa-Błońska, była kandydatka PO na prezydenta (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Małgorzata Kidawa-Błońska, była kandydatka PO na prezydenta (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Jacek Kozłowski zapowiedział na Facebooku, że nie pomoże w zbiórce podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Były polityk PO (m.in. wojewoda mazowiecki w latach 2007–2015 i szef kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz w 2006 r.) ocenia, że nie odwołuje się kandydata na ostatniej prostej, a PO powinna zmienić nie kandydatkę, a jej sztab wyborczy.

„Pieniądze miasta trafiają do osoby, która wykonywała polecenia zbrodniczych służb”

Ruszyło wznowione śledztwo ws. Jolanty Gontarczyk (obecnie Lange), która w okresie PRL jako TW SB inwigilowała założyciela ruchu oazowego ks....

zobacz więcej

„Od połowy marca kampania zanikła, Małgorzata Kidawa-Błońska została sama. Jej samotność było równie boleśnie widać, jak podczas oświadczenia w Sejmie. I choć już od trzech lat nie jestem członkiem PO (wyrzucony za krytykę nepotyzmu w Warszawie), czułem wstyd, taki sam jak ten, kiedy warszawska PO nie wspierała atakowanej nieuczciwie Hanny Gronkiewicz-Waltz, swojej przewodniczącej” - napisał w oświadczeniu na Facebooku Jacek Kozłowski.

Jego zdaniem Małgorzata Kidawa-Błońska faktycznie straciła dużo popracia, ale było to do nadrobienia. Kozłowski ocenił, że sprzeciwiając się majowym wyborom, kandydatka PO wykonała świetną pracę i należą jej się za to słowa uznania.

W dalszej części wpisu przypomniał, że gdy Lech Kaczyński z prezydenta Warszawy startował na prezydenta RP, Platforma ostro go za to krytykowała.

„Niestety, dzisiejsza decyzja wygląda tak samo. Nieco ponad półtora roku po wygraniu wyborów w Warszawie jej prezydent ubiega się o najwyższy urząd w państwie. Jeszcze nie zdążył zrealizować żadnego ze swoich strategicznych celów, jeszcze niewiele osiągnął” - zauważa Kozłowski.

Kto finansuje Szymona Hołownię? Są nazwiska

Kto ze świata wielkiego biznesu III RP stoi za plecami Szymona Hołowni, który walczący o fotel prezydenta RP? Jak wielkie pieniądze wpompowano już...

zobacz więcej

Były polityk odniósł się także do ostatnich wypowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ocenił, że była prezydent Warszawy słusznie alarmuje, iż „nie wolno zostawić stolicy na pastwę PiS-owskiego nominata”.

„Cóż, myślę sobie, że trzeba będzie głosować na Szymona Hołownię” - oświadczył. Jego zdaniem Trzaskowski powinien dalej rządzić ratuszem, a ewentualna przeprowadzka do Pałacu Prezydenckiego nie wyszłaby warszawiakom na dobre.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej