RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zbierają podpisy dla Trzaskowskiego? Budka: Niewykluczone, że spontanicznie

Rafał Trzaskowski, Borys Budka, Radosław Sikorski (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rafał Trzaskowski, Borys Budka, Radosław Sikorski (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

– Formalnie nie ma żadnej akcji zbierania podpisów – stwierdził w wywiadzie dla RMF FM szef PO Borys Budka. To ważne, ponieważ uzupełnianie list poparcia przed ogłoszeniem terminu wyborów jest nielegalne. Polityk Platformy zaznaczył jednak, że nie wie, czy ktoś „spontanicznie” takich podpisów nie zbiera.

„Pieniądze miasta trafiają do osoby, która wykonywała polecenia zbrodniczych służb”

Ruszyło wznowione śledztwo ws. Jolanty Gontarczyk (obecnie Lange), która w okresie PRL jako TW SB inwigilowała założyciela ruchu oazowego ks....

zobacz więcej

Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła ostatnio w wywiadzie, że w Platformie Obywatelskiej trwa już zapewne zbieranie podpisów pod nową kandydaturą na prezydenta. – Mi się wydaje, że już od rana mają na obu kandydatów na wszelki wypadek po 10 tys. podpisów – powiedziała była prezydent Warszawy z PO.

Kiedy prowadzący audycję zwrócił uwagę, że w tym momencie nie można zbierać podpisów, ponieważ nie zostały jeszcze rozpisane wybory, Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że „o tym nie wiedziała”.

RAPORT: KAMPANIA 2020

Teraz o odniesienie się do tej sprawy poproszono lidera partii. – Czy wy zbieracie już podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego? – zapytał Borysa Budkę dziennikarz stacji.

– Formalnie nie ma żadnej akcji zbierania podpisów. Jesteśmy przygotowani, aby to uruchomić w momencie, kiedy będzie to dopuszczalne natomiast zdajemy sobie sprawę… – zaczął polityk PO, ale prowadzący rozmowę przerwał mu i poprosił o konkretną odpowiedź na pytanie: „Czy Platforma ma już 10 tys. podpisów”.

– Ja nie mam ani jednego podpisu oprócz swojego, który złożę, gdy będzie to możliwe i poproszę o to moich najbliższych – stwierdził Borys Budka. Dziennikarz nie dawał jednak za wygraną i ponownie poprosił o jasną odpowiedź lub zaprzeczenie, że PO zbiera już podpisy.

Gronkiewicz-Waltz: Wydaje mi się, że już od rana mają na obu kandydatów po 10 tys. podpisów

Mi się wydaje, że już od rana mają na obu kandydatów na wszelki wypadek po 10 tys. podpisów. Tak strzelam, bo nikt mi nie powiedział – stwierdziła...

zobacz więcej

– Są instrukcje, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Jesteśmy przygotowani. Akcja ruszy w momencie, kiedy będzie to prawnie dopuszczalne – mówił dalej szef Platformy.

– Proszę wybaczyć, ale nie odpowiada pan na moje pytanie. Czy nie jest pan w stanie jasno powiedzieć: „Nie, nie zbieramy żadnych podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, bo jest to w tej chwili nielegalne”? – pytał redaktor.

– Jeszcze raz chcę podkreślić, że spływa wiele sygnałów i ludzie chcą zbierać te podpisy – kontynuował Budka. – Nie jestem w stanie powiedzieć, czy ktoś w Polsce, ale nie z PO a z wyborców, nie prowadzi jakichś spontanicznych akcji – przyznał.

Przypomnijmy, że w związku z przełożeniem wyborów prezydenckich na dalszy termin (prawdopodobnie przełom czerwca i lipca) tylko Platforma Obywatelska zdecydowała się na odwołanie swojego dotychczasowego kandydata i zastąpienie go kimś innym. W związku z tym jest to jedyna partia, która w czasie epidemii będzie zmuszona zebrać 100 000 podpisów poparcia dla swojego kandydata.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej