RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kto finansuje Szymona Hołownię? Są nazwiska

Jak bardzo Hołownia zanurzony jest w świecie wielkiego biznesu III RP? (fot. PAP/Paweł Supernak)
Jak bardzo Hołownia zanurzony jest w świecie wielkiego biznesu III RP? (fot. PAP/Paweł Supernak)

Kto ze świata wielkiego biznesu III RP stoi za plecami Szymona Hołowni, który walczący o fotel prezydenta RP? Jak wielkie pieniądze wpompowano już w kampanię tego celebryty? O tym piszą dziennikarze w najnowszym tygodniku „Sieci”.

Olejnik drugą kandydatką TVN na prezydenta? Marzy się to Sikorskiemu [WIDEO]

Europoseł PO Radosław Sikorski w TVN24 zdradził, że chętnie obejrzałby pojedynek dwóch kandydatów TVN w wyborach prezydenckich – Szymona Hołowni i...

zobacz więcej

Centralną postacią, która łączy wszystkie nitki wokół Hołowni, jest szef jego sztabu wyborczego Michał Kobosko, były redaktor naczelny „Newsweeka”, „Dziennika Gazety Prawnej”, „Wprost” i „Forbesa”. Autorzy jako ważną organizację wymieniają także Project Syndicate (PS), na którą pieniądze przeznaczała m.in. fundacja George’a Sorosa.

Twórcą polskiej odsłony PS była fundacja Świat Idei, w której zarządzie Kobosko zasiadał wspólnie z m.in. Tomaszem Misiakiem (biznesmen, były poseł PO), a w radzie fundacji znajdowali się m.in. wpływowy prawnik Lejb Fogelman, Jarosław Sroka – były szef „Pulsu Biznesu”, „Newsweeka” i „Gazety Prawnej”, a także członek zarządu Kulczyk Holding Witold Drożdż.

Ten ostatni, dziś wiceprezes Orange, w czasie rządów Donalda Tuska był wiceprezesem spółki PGE EJ, która miała budować elektrownię atomową. Dróżdż był też wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, jednym z oskarżonych – ostatecznie uniewinnionym – w tzw. infoaferze.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej