RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zwolnienie L4 z powodu gorączki, czy „przemęczenia”? Nowa wersja Trzaskowskiego [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Na początku epidemii koronawirusa prezydent Warszawy wziął kilkudniowe zwolnienie lekarskie. Rzeczniczka ratusza zarzekała się wtedy, że Rafał Trzaskowski nie miał gorączki, a jedynie był „przemęczony za dużą ilością pracy”. W poniedziałek Trzaskowski przedstawił nową wersję. – Na początku epidemii przez trzy dni miałem wysoką gorączkę – mówił na konferencji prasowej nowy kandydat KO. Czy w okresie kampanii będzie potrzebował urlopu? – Myśmy jeszcze tego dokładnie nie zaplanowali – przyznaje.

Zbiórka podpisów na Trzaskowskiego wystartowała? „Zbieramy tylko po znajomych i rodzinie”

„Zbieramy do piątku tylko po znajomych i rodzinie. Teraz do rejestracji komitetu, a potem 10 tys. do rejestracji kandydata” – czytamy w mailu,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Dzisiaj sytuacja jest tak ważna i poważna, jeśli chodzi o kwestię epidemiczną, że trzeba się skupiać na tym, co najważniejsze i ja to będę robił – zadeklarował prezydent stolicy, podkreślając, że nie zamierza odpuszczać pracy dla miasta. Konferencję prasową zorganizowano z okazji otwarcia stołecznych przedszkoli i żłobków.

Trzaskowski czeka na rejestrację

W ubiegłym tygodniu Rafał Trzaskowski został wybrany przez zarząd Platformy Obywatelskiej jako nowy kandydat ugrupowania w wyborach prezydenckich. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zdecydowała o wycofaniu się z wyścigu.

– Jeśli chodzi o te dni, kiedy będę poza Warszawą, wtedy będę brał urlop – powiedział Trzaskowski, pytany przez dziennikarza portalu tvp.info o to, czy będzie brał dni wolne na czas prowadzenia kampanii. Jak jednak przyznał: Myśmy jeszcze tego dokładnie nie zaplanowali, ja nie jestem jeszcze kandydatem oficjalnie potwierdzonym i zarejestrowanym.

Trudne pytania do Trzaskowskiego od dziennikarzy TVP. W odpowiedzi uniki i groźby

Rafał Trzaskowski „niespodziewanie” stał się nowym kandydatem „dublera” Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską,...

zobacz więcej

Wyjaśnił, że na razie został zatwierdzony jedynie jako kandydat przez PO, a decyzje o kształcie kampanii dopiero przed nim. Jak jednak zapewnił, najważniejsze jest zarządzanie Warszawą i „w tym trudnym momencie to jego główna odpowiedzialność”.

Urlop? Nie pamiętam

Nie umiał odpowiedzieć na pytanie, ile dni urlopowych wykorzystał od początku tego roku. – Nie pamiętam – odpowiedział.

Dopytywany, czy – podobnie jak na początku epidemii koronawirusa – nie będzie przemęczony pracą, Trzaskowski domagał się, by „nie manipulować faktami”. Przypomnijmy: 11 marca, w środę, Rafał Trzaskowski miał się spotkać wraz z innymi samorządowcami z premierem. Do spotkania jednak nie doszło, bo „lekarz zalecił mu pozostanie w domu”. Tak tłumaczyła to właśnie rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

– Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony na dużą ilością pracy, którą wykonywał. Prezydent pracował praktycznie 24 godziny na dobę – mówiła i podkreślała, że Trzaskowski nie ma gorączki. – Ma 35,5 st. C. Tak naprawdę jest to bardziej osłabienie – dodała wówczas.

Mówił „rozdawnictwo”, miał „problemy” z wypłatą. Trzaskowski zabrał głos ws. 500 Plus

500 Plus to rozdawnictwo i duża pułapka dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – mówił kilka lat temu Rafał Trzaskowski. Narzekał, że „obywatele...

zobacz więcej

Podobnie wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej informował, że Rafał Trzaskowski jest przeziębiony i ma obniżoną temperaturę.

Gorączka, czy obniżona temperatura?

W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej sam Trzaskowski – co mówił mediom już zresztą wcześniej – powiedział, że przez kilka dni miał wysoką gorączkę. Teraz w odpowiedzi na pytania dziennikarzy domaga się jednak, by „nie manipulować faktami”.

– Na początku epidemii przez trzy dni miałem wysoką gorączkę. Lekarz mi powiedział: nie może pan iść na początku epidemii z gorączką spotkać się z premierem i ministrami; musi pan pójść i zrobić test. Zrobiłem test, skierowany przez swojego własnego lekarza – wyjaśnił Trzaskowski. Jak dodał, dopiero po tym mógł spotkać się normalnie z ludźmi. – Przez te trzy dni cały czas zarządzałem Warszawą, dokładnie jak dzisiaj – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej