RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mówił „rozdawnictwo”, miał „problemy” z wypłatą. Trzaskowski zabrał głos ws. 500 Plus

Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, której notowania zaczęły drastycznie spadać (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, której notowania zaczęły drastycznie spadać (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

500 Plus to rozdawnictwo i duża pułapka dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – mówił kilka lat temu Rafał Trzaskowski. Narzekał, że „obywatele wolą mieć pieniądze w kieszeni”. Teraz nowy kandydat KO na prezydenta deklaruje: program się sprawdził i będziemy go bronić. Przed kim – tego nie wyjaśnił. Kierowana przez polityka PO stolica jeszcze niedawno miała jednak „problemy” z wypłatą świadczeń rodzinom.

Trudne pytania do Trzaskowskiego od dziennikarzy TVP. W odpowiedzi uniki i groźby

Rafał Trzaskowski „niespodziewanie” stał się nowym kandydatem „dublera” Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– 500 Plus jest niesłychanie istotną częścią naszego systemu pomocy wszystkim, którzy radzą sobie trochę gorzej – powiedział w TOK FM Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy był pytany, czy jako prezydent kraju podpisałby ustawę ograniczającą program 500 Plus, np. wycofanie świadczenia na pierwsze dziecko lub ustanowienie progu dochodowego.

Przypomniano mu także, że w 2018 r. nazwał świadczenia „rozdawnictwem”. – 500 Plus, ten program rozdawnictwa, jest dużą pułapką dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Myśmy wydawali dokładnie takie same pieniądze, albo nawet większe, na wspieranie rodzin – mówił w wywiadzie dla Onetu.

Teraz jednak zapewnia: „Myśmy oceniali ten program lata temu i przyznaliśmy rację, wszyscy w PO, że ten program się sprawdził i będziemy go bronić”.

Trzaskowski mówi o spadku dochodów samorządów. Wicerzecznik PiS: To nieprawda

Kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział, że dochody samorządów drastycznie spadły. Jego słowa skomentował wicerzecznik PiS Radosław...

zobacz więcej

Wielokrotnie politycy PO domagali się jednak reformy świadczeń, m.in. wstrzymania wypłat rodzicom, którzy mogliby pracować, ale tego nie robią – o czym mówił m.in. główny ekonomista partii Andrzej Rzońca.

W czasie kampanii przed wyborami parlamentarnymi Rafał Trzaskowski wyrażał obawy, że „nie ma pieniędzy na 500 Plus”. Obwiniał rząd, że nie przekazuje środków na wypłatę świadczeń lub przekazuje je w ostatniej chwili. We wrześniu domagał się zabezpieczenia pieniędzy do końca roku.

Rząd odpowiadał, że pieniądze są przekazywane samorządom w ustalonych terminach i nie zdarzyło się, by wystąpiły jakiekolwiek opóźnienia czy uniemożliwiona była wypłata świadczeń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej