RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 18.05 – stan epidemii

Kwarantanną domową na Mazowszu objętych jest aktualnie 11 159 osób (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Liczba potwierdzonych od początku epidemii koronawirusa zakażeń na Mazowszu to już blisko trzy tysiące. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 21 kolejnych przypadków – z czego pięć w Warszawie. W tym samym czasie zmarła jedna osoba. Do ponad 1,4 tys. wzrosła liczba ozdrowieńców z Covid-19.

Koronawirus w kopalniach. Już 2244 zakażonych pracowników

Do 2 tys. 244 wzrosła liczba pracowników kopalń, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem – wynika z informacji zebranych w spółkach...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jedyna ofiara śmiertelna koronawirusa na Mazowszu w ciągu ostatniej doby to 79-letni pacjent hospitalizowany w Piasecznie. Dotychczas – według danych WSSE – w związku z zakażeniem w województwie zmarły 232 osoby (aktualne dane przedstawione przez jednostkę we czwartek popołudniu).

Liczba osób zakażonych w woj. mazowieckim wynosi 2 970, a w Warszawie – 912. Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to 21 osób w powiatach: kozienickim (2), łosickim (1), piaseczyńskim (1), płońskim (2), przasnyskim (1), radomskim (1), siedleckim (4), sochaczewskim (1), szydłowskim (1), warszawskim (5), wołomińskim (1), zwoleńskim (1).

Według danych Ministerstwa Zdrowia, przedstawionych w niedzielę popołudniu, liczba osób zakażonych koronawirusem w skali kraju wzrosła do 18 529, a liczba ofiar śmiertelnych – do 925.

Warszawscy policjanci uratowali 28-latka tonącego w Wiśle

Funkcjonariusze ze stołecznego komisariatu rzecznego uratowali tonącego w Wiśle 28-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w rejonie Mostu...

zobacz więcej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że aktualnie liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 11 159. Nadzorem epidemiologicznym objęto natomiast 3014 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 549 osób, z czego 115 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano już 1420 ozdrowieńców – 29 w ostatnich godzinach. Wskaźnik ten szybko rośnie od połowy kwietnia, gdy liczba wyleczonych z Covid-19 nie przekraczała nawet 200.

Koleje Mazowieckie przywracają od poniedziałku 49 pociągów, które w połowie marca tego roku zostały zawieszone z powodu pandemii.

źródło:
Zobacz więcej