Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Selfie ważniejsze od koronawirusa. Turysta aresztowany

Tarique Peters może trafić do więzienia (fot. Instagram/Tarique Peters)

23-letni Nowojorczyk Tarique Peters został aresztowany na Hawajach. Turysta złamał prawo, gdyż po przybyciu na wyspę nie poddał się obowiązkowej w dobie koronawirusa kwarantannie. Sam przedstawił służbom dowody.

300 tysięcy ofiar pandemii. Najwięcej – w USA

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie przekroczyła 300 tysięcy. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johna...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pochodzący z Bronksu Peters przybył na Hawaje w poniedziałek. Zamiast poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie, zaczął publikować swoje zdjęcia na plażach, w tym słynnej Waikiki w Honolulu. Chwalił się przymiarkami do surfowania.

Na zdjęcia natrafili agenci z biura prokuratora generalnego Hawajów i aresztowali mężczyznę, który – ocenili – poruszał się pomiędzy atrakcjami wyspy przy pomocy transportu publicznego. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 4 tys. dolarów.

„Władze otrzymały sygnały o jego wpisach w mediach społecznościowych – z deską, opalającego się czy chodzącego w nocy po Waikiki – od obywateli” – przekazało w oświadczeniu biuro gubernatora. Również pracownicy hotelu potwierdzili, że widzieli, jak turysta opuszcza budynek.

23-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 tys. dolarów grzywny i/lub nawet rok pozbawienia wolności.

Na Hawajach potwierdzono 639 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 17 osób.

źródło:
Zobacz więcej