RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Trzaskowski chce pokazać widzom TVN, że jest kandydatem stacji bardziej niż Hołownia”

Najnowsze

Popularne

– Dziś Trzaskowski, zamiast przedstawić swój pomysł na Polskę, postanowił zaatakować TVP. Tak naprawdę chodzi tu o konkurencję, którą ma w Szymonie Hołowni. On potrzebuje pokazać widzom TVN, że to on jest bardziej kandydatem TVN niż Hołownia – powiedział szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Jego zdaniem, dzisiejsza konferencja kandydata KO pokazuje, w jakiej sytuacji jest obecnie jego formacja.

Trudne pytania do Trzaskowskiego od dziennikarzy TVP. W odpowiedzi uniki i groźby

Rafał Trzaskowski „niespodziewanie” stał się nowym kandydatem „dublera” Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską,...

zobacz więcej

– W tym wypadku wyszła też pewna nerwowość. W sytuacji, w której, już abstrahując od oceny samego grożenia dziennikarzom przez prezydenta Warszawy, trudno nie uciec od tego na jakie pytania właśnie tak zareagował. Zareagował na proste i dość oczywiste pytania o obietnice wyborcze, o to jaka jest jego wiarygodność 2 lata po wyborach samorządowych, bo coś obiecywał, składał obietnice z konkretnym terminem, część z nich dotyczyła właśnie 2020 roku, zarówno jeśli chodzi o przedszkola, bony dla dzieci, politykę antysmogową. To właśnie te pytania najbardziej go zdenerwowały – mówił Pereira.

Jego zdaniem, wypowiedź pokazuje, w jakiej sytuacji jest dziś PO.

– Dziś, kiedy Trzaskowski mówi: „Spieszcie się zadawać pytania, bo zostało kilka tygodni”, tak naprawdę nie wiadomo, czy chodzi o to, że nie można zadawać mu trudnych pytań, czy o to, że może za kilka tygodni zmieni się kandydat KO na prezydenta i te same pytania będzie się zadawać komu innemu – stwierdził.

– Trudno prowadzić kampanię prezydencką, trudno przekonywać do siebie Polaków bez przedstawienia programu na tę prezydenturę. Trudno też uznać, że programem na prezydenturę jest zlikwidowanie stacji, która mu nie odpowiada. Na tej samej zasadzie można spytać – jak pytał kiedyś premier Morawiecki, po co jest LOT, skoro jest Lufthansa – po co jest TVP, skoro jest TVN? Takie myślenie przyświeca Trzaskowskiemu – mówił Pereira.

Jak dodawał, Trzaskowski, chce walczyć o elektorat Szymona Hołowni, Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza, przy czym najgroźniejszym konkurentem ma być ten pierwszy.

– To z jego wyborcami on próbuje się komunikować. Widać to w stylistyce, formie, którą przybrał na konferencji. Tak jak znamy wideokonferencje Hołowni, na których on bardzo głośno, tak czasem zbyt głośno wykrzykuje swoje opinie, tak dziś było to widać. Jeszcze kilka dni temu Trzaskowski zachowywał się inaczej. Widać, że został PR-owo podrasowany, żeby pobudzić uwagę – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej