RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Oświadczenie Trzaskowskiego. W odpowiedzi na trudne pytania - groził dziennikarzom

Najnowsze

Popularne

Świat ostatnio stanął na głowie, wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa, to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze, wyobraźni i odpowiedzialności – powiedział w niedzielę kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Oświadczył też, że należy zamknąć TVP Info. Powiedział, że redaktorom i redaktorkom stacji nie zostało już wiele czasu w tej pracy.

Gdyby wybory odbyły się dziś, a Hołownia założył partię – KO traci potężną liczbę posłów

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, PiS zdobyłby kilka mandatów poselskich więcej, a Koalicja Obywatelska straciłaby aż 57 miejsc w...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Trzaskowski wyraził nadzieję, że nadchodzące wybory prezydenckie będą początkiem „wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa najważniejsze, takie jak równość, sprawiedliwość i godność odzyskają swoje właściwe znaczenie”.

– Świat ostatnio stanął na głowie; ci wszyscy, którzy bardzo sobie dobrze radzili w rzeczywistości, dzisiaj nie do końca mogą być pewni dnia jutrzejszego. Wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. I to wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze i wyobraźni, ale również na odpowiedzialności – podkreślił kandydat PO na prezydenta.

Mówił też, że codziennie zastanawia się na tym, co się dzieje z dziećmi, które ze względu na zamknięcie szkół często pozbawione są jedynego ciepłego posiłku dziennie. – Myślę o tych tysiącach seniorów, którzy są w domach opieki społecznej. Przez te wszystkie ostatnie dni i tygodnie myślałem o nauczycielach, kierowcach, lekarzach i pielęgniarkach na pierwszym froncie walki, martwiłem się o ich bezpieczeństwo i zdrowie – zaznaczył Trzaskowski.

Wspomniał też o przedsiębiorcach i pracownikach. – Oni widzą jak dochody ich życia maleją z dnia na dzień. I to, co najważniejsze – martwiłem się o każde miejsce pracy – powiedział kandydat Platformy.

Trudne pytania do Trzaskowskiego od dziennikarzy TVP. W odpowiedzi uniki i groźby

Rafał Trzaskowski „niespodziewanie” stał się nowym kandydatem „dublera” Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską,...

zobacz więcej

Trzaskowski przekonywał, że „dzisiaj potrzebna jest zupełnie nowa polityka”. Powinna się ona opierać – jego zdaniem – o nową solidarność. – Na Pałacu Prezydenckim powiewa biała flaga – podkreślił. – Prezydent stał się niemym świadkiem korupcji i nepotyzmu na niespotykaną skalę – przekonywał.

Jak ocenił, ci, którzy szli do władzy pod hasłem silnego państwa, dziś to państwo osłabili. – Ci, którzy dobrze definiowali bolączki III RP, zapędzili się za daleko w ich naprawianiu i wcale ich nie naprawiają – podkreślił kandydat PO. Polska – jak mówił – pogrążyła się w totalnym chaosie. – Polacy mają dojmujące wrażenie, że ta władza na sobie nie oszczędza – przekonywał.

Rolą nowego prezydenta będzie umacnianie Polski, zmienianie na lepsze, dbanie o podstawowe poczucie wspólnoty. – Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam, gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie – zadeklarował.

– Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB – zapowiedział Trzaskowski. – Te pieniądze skierujemy do polskich szpitali – dodał. Zapowiedział też, że powstanie nowa telewizja publiczna, „bez TVP Info, bez Wiadomości”.

W odpowiedzi na pytania przesłane przez dziennikarzy TVP oznajmił: „spieszcie się zadawać pytania”. Dodał, że redaktorom i redaktorkom TVP zostało już tylko kilka tygodni pracy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej