RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Franciszek: Niech Jan Paweł II dalej się za nami wstawia

Papież odprawi mszę, prosząc o wstawiennictwo Jana Pawła II (fot.PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Papież Franciszek, zwracając się do wiernych na całym świecie za pośrednictwem watykańskich mediów, mówił o przypadającej w poniedziałek setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem – podkreślił po modlitwie w Watykanie.

„Chciałbym, by wszyscy mieli takich przełożonych. To wielka łaska”

Proszę go, by pomagał mi kierować moją archidiecezją, by wypraszał potrzebne łaski wiernym z całego świata, by był moim przewodnikiem w codziennym...

zobacz więcej

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Regina coeli w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział w niedzielę w południe: „Jutro przypada setna rocznica urodzin świętego Jana Pawła II w Wadowicach w Polsce. Wspominamy go z wielką miłością i uznaniem”.

– Jutro o godz. 7 rano odprawię transmitowaną na cały świat mszę świętą przy ołtarzu, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki. Z nieba niech dalej wstawia się za lud Boży i za pokój na świecie – dodał Franciszek. Msza zostanie odprawiona w kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej.

Papież wyraził też zadowolenie z tego, że w niektórych krajach już zostały przywrócone uroczystości liturgiczne z udziałem wiernych, a w innych rozważana jest taka możliwość.

– We Włoszech od jutra można będzie odprawiać msze z udziałem ludzi – dodał, apelując o przestrzeganie norm sanitarnych w trosce o zdrowie.

źródło:

Zobacz więcej