SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Rząd pomoże branży turystycznej. Trwają konsultacje ws. bonu

Polska branża turystyczna będzie mogła liczyć na dodatkowe wsparcie. Trwają konsultacje dotyczące projektu tzw. bonów turystycznych. Bony, które otrzymaliby Polacy od państwa, miałyby opiewać na kwotę 1000 zł każdy.

Przedsiębiorcy o tarczy antykryzysowej. Mówią, jak jest

Eksperci banku ING ocenili, że Polska wprowadziła najsilniejszą tarczę antykryzysową w regionie, opartą na luzowaniu ilościowym. Środki pomocowe...

zobacz więcej

Według wstępnych informacji, które przekazuje rząd, prawdopodobnie będą przynajmniej dwa kryteria. Pierwszym jest posiadanie umowy o pracę, drugim kryterium dochodowe – by uzyskać bon nie można przekroczyć kwoty średniego wynagrodzenia w Polsce (Dwie trzecie pracujących nie przekracza tej kwoty).

Bon będzie miał prawdopodobnie formę karty prepaid, za pomocą której będzie można płacić za różne usługi turystyczne. Chodzi m.in. o noclegi i bilety wstępu.

Rząd chce wprowadzić bon tak, by Polacy mogli korzystać z niego już w trakcie nadchodzących wakacji. Ma to pomóc branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała w trakcie epidemii koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej