RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pochmurno, ale ciepło. Miejscami spadnie przelotny deszcz

Miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W weekend w całym kraju zachmurzenie umiarkowane. Termometry pokażą od 13 do 20 stopni. Najchłodniej nad morzem. Tam też i na zachodzie kraju przelotne opady deszczu. W Sudetach możliwy deszcz ze śniegiem.

Wenecja otwiera się na turystów. Część restauracji pozostanie zamknięta

Wenecja po dwóch miesiącach zamknięcia miasta dla turystów, przygotowuje się na wielkie otwarcie. Od poniedziałku na lagunie powinny pracować już...

zobacz więcej

W sobotę w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Na północy Polski okresami może pojawiać się zachmurzenie duże i tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

Termometry pokażą dziś od 13 do 17 stopni. Nieco chłodniej będzie nad morzem i krańcach północno-wschodnich – tam od 10 do 12 st. C.

Wiatr umiarkowany, zachodni, od 35 km/h do 50 km/h, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże, z większymi przejaśnieniami. Na północy i zachodzie przelotne opady deszczu.

Ogrody zoologiczne otwarte. Kolejki w Wiedniu i w Odessie [WIDEO]

Ogrody zoologiczne w Wiedniu i w Odessie zostały ponownie otwarte dla zwiedzających, po tym jak wprowadzono restrykcje zw. z epidemią koronawirusa....

zobacz więcej

Temperatura minimalna od 3 do 8 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich – tam około 2 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

W niedzielę na przeważającym obszarze kraju dostrzegalne będzie również zachmurzenie umiarkowane, na północy Polski duże z większymi przejaśnieniami.

Okresami, szczególnie na północnym wschodzie, przelotne opady deszczu, w Sudetach możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 12 st. C na Suwalszczyźnie i wybrzeżu, około 16 st. C w centrum, do 20 stopni w Małopolsce.

Wiatr umiarkowany, okresami na wybrzeżu dość silny, w całym kraju porywisty, zachodni. Na wybrzeżu i miejscami na północnym wschodzie porywy wiatru do 55 km/h.

źródło:

Zobacz więcej