RAPORT

Pogarda

Spłonęły chemikalia pod Wenecją. Mogło dojść do skażenia powietrza [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W piątek rano wybuchł pożar w fabryce produktów chemicznych w miejscowości Marghera w regionie Wenecja Euganejska. Gmina Wenecji ostrzega przed ryzykiem emisji toksycznych substancji. Zaleca mieszkańcom, aby pozostali w domu. Dwie osoby trafiły do szpitala, tym jedna z w stanie ciężkim.

Ogromny pożar magazynu. W płomieniach m.in. części samochodowe

Wielki pożar magazynu w prowincji Rawenna na północy Włoch. Ogień pojawił się w nocy z czwartku na piątek. W płomieniach znalazły się tony różnego...

zobacz więcej

Ciemne kłęby dymu rozpościerające się nad fabryką firmy 3V Sigma są widoczne z dalekiej odległości i przesuwają się w kierunku Padwy i Treviso. Jak poinformował burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro, główne ognisko pożaru zostało opanowane. Trwa akcja dogaszania.

Lokalną straż pożarną wzmocniły oddziały Vicenzy, Treviso, Padwy i Rovigo. Służby przygotowały plan na wypadek nadzwyczajnego zagrożenia środowiska substancjami chemicznymi, jak podała „La Repubblica”.

Gmina Wenecja zaleca mieszkańcom pozostanie w domach oraz zamknięcie okien i drzwi. „Na ten moment substancje szkodzące (zdrowiu) rozprzestrzeniły się jedynie wewnątrz zakładu” – poinformowała gmina na Twitterze.

Pożar tureckiego biurowca. Płomienie rosły coraz wyżej [WIDEO]

Pożar w centrum biznesowym w mieście Antalya w południowo-zachodniej Turcji. Do zdarzenia doszło na szczycie ośmiokondygnacyjnego budynku.

zobacz więcej

Radny regionalnego oddziału Obrony Cywilnej Gianpaolo Bottacin powiedział, że „trudno myśleć o ugaszeniu (pożaru) w krótkim czasie”. – W tym momencie jest dwóch rannych: jeden w Weronie i jeden w Padwie na oddziale z oparzeniami – poinformował.

Dodał, że istnieje procedura w sytuacji zagrożenia przemysłowego w miejscowości Marghera. – Nasze przesłanie brzmi, aby nie otwierać drzwi i okien, nie wiemy co się spaliło. I nie jeść produktów z ogródków. Zwracam się do mieszkańców, którzy przychodzą na miejsce (zdarzenia), aby zrobić sobie „selfie”, a potem żalą się, że powietrze nie nadaje się do oddychania – powiedział radny.

Zapewnił też, że jak tylko będą znane wyniki z laboratorium, zostanę one przekazane burmistrzowi Wenecji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej