RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W czerwcu ruszają loty z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. W maseczkach

Podczas całego czasu trwania podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta (fot. Michaela Handrek-Rehle/Bloomberg via Getty Images)
Podczas całego czasu trwania podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta (fot. Michaela Handrek-Rehle/Bloomberg via Getty Images)

Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu – poinformował przewoźnik. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Podczas całego czasu trwania podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta.

Niemcy odnotowały największy spadek produkcji od blisko 30 lat

Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w marcu o ponad 9 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca – podał Federalny Urząd Statystyczny. Jest...

zobacz więcej

„Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Lufthansa Group udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja” – poinformował przewoźnik w czwartkowym komunikacie.

Przewoźnik podał, że połączenia Lufthansy z Polski pomiędzy 1 a 14 czerwca 2020 r. dotyczyć będą tygodniowo pięć rejsów z Krakowa i 12 z Warszawy do Frankfurtu.

Jak podano, do końca czerwca Lufthansa Group zaoferuje pasażerom 1800 cotygodniowych przelotów do ponad 130 miast na całym świecie.

Pakiet drogowy do zmiany? Bruksela przygląda się uwagom Polski

Komisja Europejska analizuje zapisy w pakiecie drogowym, które – jak sugerowała między innymi Polska – mogą doprowadzić do wzrostu pustych...

zobacz więcej

Austrian Airlines zdecydowało o przedłużeniu zawieszenia wykonywania operacji lotniczych o kolejny tydzień, od 31 maja do 7 czerwca. Rozważane jest wznowienie rejsów w czerwcu.

SWISS planuje wznowienie rejsów w rejon Morza Śródziemnego, oraz rozwinięcie oferty o największe miasta Europy takie, jak Paryż, Bruksela czy Moskwa. W czerwcu przewoźnik ponownie zaoferuje pasażerom nowe rejsy długodystansowe, dodając je do obecnie wykonywanych trzech cotygodniowych połączeń do Nowego Jorku / Newark (USA). SWISS planowo ma zaoferować pasażerom podróż z Zurychu do Nowego Jorku (lotnisko JFK), Chicago, Bangkoku, Tokio, Bombaju, Hong Kongu i Johannesburga.

Eurowings w ubiegłym tygodniu ogłosiło, że już od maja zacznie rozwijać podstawową ofertę z lotnisk w Dusseldorfie, Kolonii/Bonn, Hamburgu oraz Stuttgartu, dodając stopniowo 15 nowych europejskich kierunków, z naciskiem na region Morza Śródziemnego: Hiszpanię, Grecję, Portugalię i Chorwację.

Brussels Airlines planuje wznowienie operacji lotniczych od 15 czerwca w ramach ograniczonej siatki połączeń.

„Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o regulacjach dotyczących przyjazdu i kwarantanny w miejscu docelowym. Mogą się również spodziewać dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone są także usługi cateringowe świadczone na pokładzie” – czytamy.

Ponadto, podczas całego czasu trwania podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta.

W Polsce do 23 maja obowiązuje zakaz ruchu lotniczego na naszym obszarze. Chodzi o loty krajowe oraz międzynarodowe samolotów przewożących cywilnych pasażerów.

źródło:

Zobacz więcej