Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

UFO w USA? CNN: Obiekty mogły szpiegować na rzecz Rosji lub Chin

Nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) opublikował Pentagon (fot. yt/Pentagon)

W kwietniu nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) opublikował Pentagon. Portal CNN pisze w czwartek o raportach marynarki wojennej USA, dotyczących szczegółów tych incydentów.

Niezidentyfikowany obiekt latający. „USA muszą rozważyć naruszenie bezpieczeństwa” [WIDEO]

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oficjalnie opublikował trzy nagrania amerykańskiej armii, które krążyły w sieci już wcześniej, ale do tej...

zobacz więcej

Raport z marca 2014 roku donosi, że nieznany obiekt „był mały, mniej więcej wielkości walizki i miał kolor srebrny”. Minął amerykański samolot F-18 w odległości ok. 300 metrów. Pilot nie był w stanie go zidentyfikować, a obiekt szybko bezpowrotnie zniknął z jego pola widzenia.

Raport opisujący incydent z listopada 2013 roku mówi o małym, białym obiekcie o rozpiętości skrzydeł ok. 1,5 m i bez żadnych charakterystycznych znaków.

W dokumentach, do których dostęp uzyskały amerykańskie media, niezidentyfikowane obiekty nazywane są „bezzałogowymi obiektami lotniczymi” (ang. Unmanned Aerial Systems), co ma oznaczać drona.

Jak głosi jeden z raportów, po odnotowaniu jednego z incydentów wojsko kontaktowało się z właścicielami bezzałogowych dronów. Nie znaleziono nikogo, kto dysponowałby tak zaawansowanych sprzętem. Portal CNN pisze, że istnieje również możliwość, iż tajemnicze obiekty mogły być obsługiwane przez wojsko Rosji czy Chin w trakcie operacji wywiadowczych na terenie USA.

Marynarka wojenna USA ostrzega, że dla samolotów wojskowych drony mogą „stanowić większe zagrożenie” niż większe obiekty, gdyż „są gorzej widoczne zarówno dla ludzkiego oka, jak i dla radarów”.

W kwietniu Pentagon opublikował trzy nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Świadkowie – wojskowi – podziwiają na nich prędkość, z jaką poruszają się obiekty, i sugerują, że może to być dron.

UFO kontra myśliwce. „Nie wiem, czy obiekt pochodził z tego świata”

Poruszanie się z prędkością rzędu 6 tys. km/godz. bez znanego ludzkości silnika czy skrzydeł, niewytłumaczalne zmiany kierunku i skoki, wirowanie...

zobacz więcej

Marynarka wojenna USA już w ubiegłym roku potwierdziła autentyczność nagrań, które wcześniej były dostępne w sieci.

Pentagon oficjalnie udostępnił materiały w celu „wyjaśnienia wszelkich nieporozumień opinii publicznej” w sprawie tego, czy są one autentyczne i czy pokazują wszystko – tłumaczyła rzeczniczka prasowa amerykańskiego resortu obrony Sue Gough.

Temat ten był poruszany w opublikowanej pod koniec kwietnia rozmowie agencji Reutera z Donaldem Trumpem. – Zastanawiam się, czy jest to prawdziwe. To niezły materiał – powiedział o filmach prezydent USA.

W ubiegłym roku w rozmowie z telewizją ABC News Trump przyznał, że został zapoznany z materiałami o niezidentyfikowanych obiektach latających. – Widziałem, słyszałem, czytałem, odbyłem nawet krótkie spotkanie w tej kwestii. Niektórzy mówią, że widzą UFO. Czy ja w to wierzę? Niezbyt – mówił.

źródło:

Zobacz więcej