RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uczniowie jednak wrócą do szkół? Jest nowa data

W przygotowywanym rozporządzeniu ograniczenie funkcjonowania szkół jest przewidziane do 7 czerwca (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W przygotowywanym rozporządzeniu ograniczenie funkcjonowania szkół jest przewidziane do 7 czerwca (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca – poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska. W rozmowie z tvp.info zdementowała doniesienia, że szkoły miałyby pozostać zamknięte do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć, który wymienił w czwartek taką datę, mówił o jednym z rozpatrywanych wariantów.

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Konferencja premiera

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o kolejnym, trzecim etapie łagodzenia restrykcji wprowadzonych w związku z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zajęcia stacjonarne w szkołach nie odbywają się od 12 marca, nauczanie odbywa się zdalnie. Od 6 maja dopuszczono możliwość otworzenia żłobków i przedszkoli.

W wydanym oświadczeniu rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca. „Obecnie szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie. Do 24 maja br. zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Uczniowie mają zajęcia z wykorzystania metod i technik kształcenia na odległość. W przygotowywanym rozporządzeniu będzie mowa o przedłużeniu terminu ograniczonego funkcjonowania szkół do 7 czerwca” – wyjaśniła.

Dodała, że od 18 maja będą umożliwione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a od 25 maja – konsultacje dla uczniów klas 8 i maturzystów. Natomiast od 1 czerwca uruchomione będą konsultacje dla uczniów z pozostałych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Na chwilę obecną nie ma jeszcze decyzji, czy uczniowie będą się uczyli na odległość, czy wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach po 7 czerwca. Nie ma jeszcze także decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca br. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych Ministra Zdrowia oraz GIS” – zaznaczyła Ostrowska.

W czwartek w programie Wirtualnej Polski wiceszef MEN Maciej Kopeć był pytany, czy w tym roku szkolnym wszyscy uczniowie pójdą jeszcze do szkół. – Nie ma takiej decyzji, aby uruchomić pracę pozostałych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. (...) Rozporządzenie, które zostanie wydane, będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli do końca zajęć dydaktycznych – przekazał Kopeć.

Rzecznik MEN Anna Ostrowska w rozmowie z tvp.info poinformowała, że wiceminister Kopeć mówił jedynie o jednym z rozpatrywanych wariantów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej