RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes KGHM: W nienormalnych czasach udało nam się utrzymać produkcję

Grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź zarobiła netto w pierwszym kwartale 690 mln zł (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

W nienormalnych czasach udało nam się utrzymać produkcję, sprzedaż, udało nami się utrzymać w ryzach koszty – powiedział na konferencji prasowej prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński. Grupa kapitałowa zarobiła netto w pierwszym kwartale tego roku 690 mln zł, wobec 552 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku.

„Moja ocena jest między 5 a 6”. Prof. Modzelewski o działaniach rządu ws. kryzysu

– Jesteśmy między 5 a 6. Przede wszystkim dlatego, że robimy to szybko, umiemy się uczyć na błędach – powiedział w programie „Twój Wybór" prof....

zobacz więcej

Zarząd miedziowej spółki zorganizował telekonferencję prasową dzień po opublikowaniu wyników za pierwszy kwartał.

Prezes KGHM Marcin Chludziński na konferencji, na której omówiono wyniki spółki, wskazał na otoczenie makroekonomiczne, które w dużej mierze jest determinowane przez pandemię koronawirusa.

Chludziński wskazał, że w odniesieniu do pierwszego kwartału 2019 r. nastąpił spadek cen miedzi o ponad 9 proc., wzrost cen srebra o 8,5 proc. i umocnienie dolara względem złotówki o 3,4 proc.

– Przy tym spadku cen mamy dobre informacje produkcyjne – 1 proc. wzrostu produkcji kwartał do kwartału; 3-proc. wzrost produkcji srebra i ponad 7 proc. spadku kosztu C1 – mówił prezes.

źródło:

Zobacz więcej