RAPORT

Pogarda

Onet donosi o „prostytutce w ABW”. Jest odpowiedź Agencji

ABW żąda wycofania nieprawdziwych artykułów (fot. PAP/ Jacek Turczyk)
ABW żąda wycofania nieprawdziwych artykułów (fot. PAP/ Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego poinformowała, że na drodze wewnętrznego postępowania dyscyplinarnego wyjaśniła zdarzenie z października 2019 r., gdy jeden z ochraniających budynek ABW w Szczecinie wpuścił na wartownię nieuprawnioną osobę. Wartownik został ukarany dyscyplinarnie.

Wbrew doniesieniom Onetu syn Banasia nie został zatrzymany

To nieprawda. Funkcjonariusze CBA nie zatrzymali Jakuba Banasia, syna prezesa NIK – ustalił portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy....

zobacz więcej

Zespół prasowy Agencji poinformował o tym w związku z publikacjami Onetu. Z informacji wynika, że w październiku 2019 r. jednego z wartowników ochraniających budynek Agencji w Szczecinie odwiedziła znajoma mu osoba, której personalia są znane ABW. „Osoba ta nie jest prostytutką” – zaznaczył zespół prasowy ABW.

Jak wynika z ustaleń kontroli wewnętrznej, kobieta przebywała w wartowni Agencji przez około dwie godziny. Z uwagi na wpuszczenie do budynku osoby nieuprawnionej, wartownik został ukarany karą dyscyplinarną, a postępowanie w tej sprawie zakończyło się w listopadzie 2019 r.

W informacji podkreślono, że w wartowni, w której przebywała kobieta, nie są przechowywane żadne materiały wrażliwe ani dane dotyczące funkcjonariuszy Agencji.

Zespół prasowy ABW podkreślił, że publikacje medialne – zapoczątkowane przez Onet.pl – opisują wydarzenia z października 2019 r. w sposób nieprawdziwy.

Informujemy, że doniesienia dotyczące wizyty osoby nieuprawnionej w siedzibie ABW w Szczecinie nie przedstawiają faktycznych wydarzeń. Nagłaśniana w mediach teza o „wizycie prostytutki w ABW” jest kłamstwem – podkreślił zespół.

„Wbrew medialnym insynuacjom cała sytuacja została bardzo szybko rozliczona w toku postępowania dyscyplinarnego” – zapewniono. „Oczekujemy, że media publikujące rażąco sprzeczne z prawdą tezy wycofają swoje artykuły” – domaga się Agencja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej