RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włochy: Ponownie będzie można zwiedzać Pompeje

Trwają tam przygotowania, by zapewnić turystom odpowiednie warunki (fot. Reuters/Ciro De Luca)

Od 26 maja można będzie znów zwiedzać park archeologiczny w Pompejach. Trwają tam przygotowania, by zapewnić turystom odpowiednie warunki wynikające z wymogów pandemii. Będą im oferowane eksperymentalne, ograniczone trasy zwiedzania w ulgowej cenie biletu.

Koronawirus we Włoszech. Rośnie liczba zgonów wśród medyków

163 lekarzy oraz 39 pielęgniarek i pielęgniarzy zakażonych koronawirusem zmarło we Włoszech od początku epidemii – przekazała za wtorek wieczorem...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Otwarcie po prawie trzech miesiącach pozostałości antycznego miasta, zniszczonego przez erupcję Wezuwiusza, będzie jednym z symboli stopniowego powrotu do normalności we Włoszech. W Pompejach rozłożono to na dwa etapy.

Opracowany został taki plan bezpiecznego zwiedzania, by nie tworzyły się tam skupiska ludzi i by zachowywany był dystans między nimi. W pracach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, policjanci i karabinierzy.

Pierwsza, eksperymentalna faza otwarcia ma trwać według zapowiedzi dwa tygodnie. Możliwy będzie wtedy spacer uliczkami starożytnego miasta oraz obejrzenie jego najsłynniejszych zabytków.

W drugiej fazie zwiedzanie będzie obejmować również pozostałości niektórych budynków; tych o największej powierzchni i mających osobne wejście i wyjście.

– Trwają wspólne prace po to, aby zwiedzający mogli jak najszybciej powrócić na teren archeologiczny – zapewnił jego dyrektor Massimo Osanna.

źródło:

Zobacz więcej