RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Buldog francuski zmasakrował właścicielkę

Buldog w ubiegłym miesiącu zaatakował chłopaka Lisy Urso (fot. FB/Lisa Urso)
Buldog w ubiegłym miesiącu zaatakował chłopaka Lisy Urso (fot. FB/Lisa Urso)

Mieszkanka amerykańskiego stanu Illinois została zagryziona przez swojego buldoga francuskiego. Telewizja Fox News podała, że kobieta adoptowała zwierzę, które wcześniej było wykorzystywane do walk.

„Szerszeń morderca” zabił pszczelarza

Hiszpański pszczelarz zmarł po użądleniu przez azjatyckiego szerszenia. Do tragedii doszło, gdy chciał usunąć gniazdo niebezpiecznych owadów.

zobacz więcej

Do incydentu doszło w sobotę po południu w Ingleside, mieście leżącym około 100 kilometrów na północ od Chicago. Szef policji w Fox Lake Jimmy Lee poinformował, że ciało 52-letniej Lisy Urso znaleziono na tylnym ganku.

Sekcja zwłok wykazała, że rany kobiecie zadał buldog francuski. Śledczy ustalili, że 52-latka została zaatakowana w domu i zdołała z niego się wydostać, ale zmarła tuż za drzwiami. Rany odkryto na jej rękach i nogach, ale także na szyi i torsie.

– Normalnie nie myśli się, że może to spotkać człowieka w przypadku mniejszych ras, ale trzeba pamiętać, że te zwierzęta potrafią być bardzo silne. Buldogi w ogóle mają mocne szczęki – powiedział koroner hrabstwa Lake dr Howard Cooper stacji WGN.

Media podają, że pies, który zaatakował Urso został przez nią adoptowany. Wcześniej był on wykorzystywany do walk. Oprócz buldoga w domu znajdował się border collie. Oba czworonogi zostały zabrane i trafiły do ośrodka opieki nad zwierzętami.

52-latka mieszkała ze swoim chłopakiem, ale gdy doszło do ataku nie było go w domu. Dziennik „Daily Herald” poinformował, że ten sam pies zaatakował mężczyznę w ubiegłym miesiącu i został kobiecie odebrany. Trafił do ośrodka dla zwierząt, ale Urso – na jej zgubę – udało się odzyskać psa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej