RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent o Janie Pawle II: Jego słowa, że nie ma Polski bez Chrystusa, są aktualne

– Słowa papieża, że nie ma Polski bez Chrystusa, są aktualne. (...) Jego nauka powinna być z nami cały czas – powiedział w programie „Gość Wiadomości” Andrzej Duda. Prezydent nawiązał do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, która przypadnie 18 maja.

„Wirtualny tort” na urodziny JPII. Opublikuj multimedia z podziękowaniami

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zachęca do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem...

zobacz więcej

Prezydent mówił o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski.

– Było to dla nas ogromne przeżycie, dla wszystkich. (...) To był bardzo ważny dla nas wszystkich czas, w którym policzyliśmy się. Okazało się, że tylu ludzi w Polsce tak samo myśli. To był przełom – powiedział.

Jak zapowiedział, chciałby osobiście wziąć udział w uroczystościach związanych z setną rocznicą urodzin papieża.

– Słowa papieża, że lepiej być niż mieć były prorocze. (...) Słowa zrozumieliśmy dopiero po latach, rozumiemy je dziś, są one cały czas aktualne – wspominał słowa wypowiedziane przez papieża na Westerplatte w czasie pielgrzymki w 1987 r.

– Słowa papieża, że nie ma Polski bez Chrystusa, są aktualne. (...) Jego nauka powinna być z nami cały czas – dodawał.

Prezydent odniósł się także do obecnej sytuacji politycznej.

– Nie jest komeptencją prezydenta RP ogłaszanie tych wyborów – powiedział, odnosząc się do głosów, że milczy w obecnym sporze.

Jak dodał, jest dziś nie tylko prezydentem, ale i kandydatem.

– Ci, którzy ze strony opozycji pokrzykują, że nie zabrałem głosu, jeszcze głośniej by krzyczeli gdybym ten głos zabrał. Że ingeruję w proces wyborczy, że jako kandydat wtrącam się w wybory, że próbuję manipulować procesem wyborczym. Otóż nie. Spokojnie stałem z boku, w tych dniach, kiedy zapadają w tych sprawach decyzje, zaprosiłem do siebie i panią marszałek Sejmu wczoraj, i pana marszałka Senatu dzisiaj, po to by poprosić ich, by w miarę koncyliacyjnie się to wszystko odbyło – powiedział Andrzej Duda.

źródło:
Zobacz więcej