Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Narodowe Muzeum Morskie otwiera Spichlerze na Ołowiance

Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja odwiedzą Spichlerze na Ołowiance dostaną od pracowników muzeum małe podarunki (fot. arch.PAP/Marek Angiel)

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Narodowe Muzeum Morskie (NMM) w Gdańsku udostępni w sobotę ponownie do zwiedzania swoją siedzibę główną w Spichlerzach na wyspie Ołowianka.

Łagodzenie ograniczeń w kulturze. Część instytucji może wznowić działalność

Muzea, galerie sztuki, biblioteki, księgarnie i archiwa – to instytucje, które zgodnie z nowym planem łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy NMM Aleksandra Pielechaty poinformowała w środę, że zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę o morskich dziejach Polski, ekspozycję poświęconą archeologii i nurkowaniu, galerię z dziełami marynistycznymi, a także wystawę czasową „Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków”.

Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja odwiedzą Spichlerze na Ołowiance dostaną od pracowników muzeum małe podarunki.

W Narodowym Muzeum Morskim będą obowiązywać procedury sanitarne. Zwiedzanie będzie możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta, a osoby bez rękawiczek będą musiały zdezynfekować ręce płynem antybakteryjnym.

NMM przygotowuje się do otwarcia w przyszłym tygodniu Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, następnie statków-muzeów „Sołdka” i „Daru Pomorza” oraz oddziałów w Tczewie, w Helu i w Kątach Rybackich.

źródło:

Zobacz więcej