RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kramek radzi jak „przejąć kontrolę nad SN” [WIDEO]

„Przeprowadzenie własnego zgromadzenia i wyłonienie prawowitych kandydatow” i „przejecie kontroli nad sądem” doradza w sporze o SN Bartosz Kramek, członek rady Fundacji Otwarty Dialog, mąż deportowanej z Polski Ludmiły Kozłowskiej. Słowa padły w odpowiedzi na pytanie Leszka Balcerowicza. W przeszłości Kramek udzielał już opozycji podobnych instrukcji. W 2017 r. opublikował instrukcję, jak odebrać władzę PiS-owi.

Obrady SN odroczone bezterminowo. Zaradkiewicz wnioskuje o zmianę regulaminu

O odroczeniu bez terminu obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wybrać kandydatów na I prezesa tego sądu, poinformował...

zobacz więcej

W trakcie dyskusji, jaka wywiązała się na Twitterze w sprawie sporu o SN. Balcerowicz tam, co powinni zrobić sędziowie.

„1. Uchwala/oswiadczenie o nieuznaniu czynnosci podjetych przez uzurpatora i jego oraz czlonkow ID i IK braku legitymacji do zasiadania w SN. 2. Przeprowadzenie wlasnego zgromadzenia i wylonienie prawowitych kandydatow. 3. Przejecie kontroli nad SN” – odpisał mu Kramek.

Kramek udzielał już podobnych instrukcji. W 2017 r. na jednym z portali społecznościowych opublikował instrukcję „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!”. W tekście wymienił 16 punktów, które miały „powstrzymać zamach PiS na rządy prawa w Polsce”.

Postępowanie w sprawie finansowania fundacji Otwarty Dialog, gdzie Kramek jest przewodniczącym rady fundacji prowadzi ABW. Z kolei żona Kramka Ludmiła Kozłowska, szefowa fundacji w sierpniu 2018 roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Polskie służby wpisały Kozłowską do Systemu Informacyjnego Schengen jako osobę niepożądaną na terenie naszego kraju. Uzasadnieniem tej decyzji były wątpliwości co do źródeł finansowania fundacji.

We wrześniu 2018 r. wydalona ze strefy Schengen Kozłowska wystąpiła w Bundestagu. Dzięki wizie otrzymanej w trybie specjalnym, dostała się na terytorium Niemiec pomimo wpisu do Systemu Informacyjnego Schengen, dokonanego na wniosek polskich władz. Specjalna wiza została wydana Kozłowskiej dzięki wstawiennictwu trójki niemieckich posłów.

O odroczeniu bez terminu obrad Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wybrać kandydatów na I prezesa tego sądu, poinformował pełniący obowiązki I prezesa SN sędzia Kamil Zaradkiewicz. Zaradkiewicz, który przewodniczy temu zgromadzeniu, zapowiedział też, że zwróci się do prezydenta o zmianę regulaminu Sądu Najwyższego z uwagi na zaistniałe istotne wątpliwość interpretacyjne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej