RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policjanci sprawdzili już ponad 5,5 mln osób na kwarantannie

Tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili 87 856 osób poddanych kwarantannie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili 87 856 osób poddanych kwarantannie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce już ponad 5,5 mln razy sprawdzaliśmy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili 87 856 osób poddanych kwarantannie.

MZ podało łączną liczbę wykonanych testów na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące liczby przeprowadzonych testów na obecność koronawirusa od początku epidemii w Polsce....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak przekazał rzecznik KGP, funkcjonariusze w około 280 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, a w około 20 przypadkach zwrócono się do nich z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.

Podał też nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem wśród funkcjonariuszy.

– Już 101 policjantów zarażonych wyzdrowiało, ale niestety od początku działań zwalczających pandemię 172 policjantów, którzy na co dzień z wielkim poświeceniem i poczuciem obowiązku wykonują swoje zadania, zostało zarażonych – poinformował Ciarka.

Dodał, że od początku działań ponad 2,7 tys. policjantów było na kwarantannie, teraz jest na niej 254 funkcjonariuszy.

Szumowski prostuje rewelacje „GW”: Połowa to fake newsy

Wszystkich przekierowujemy na jedną, transparentną ścieżkę, gdzie sprawdzamy, czy są certyfikaty. Nikomu nikt nic nie ułatwia, każdą transakcję...

zobacz więcej

Przypomniał również, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest ok. 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów, wspieranych przez strażników miejskich i żołnierzy. Jak dodał, zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi inspektor sanitarny może wymierzyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tys. zł.

Policjant poinformował jednocześnie o statystykach dotyczących kontroli w komunikacji.

– Skontrolowaliśmy ponad 203 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Tylko ostatniej doby to ponad 3,5 tys. Tutaj nadal należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż tylko sporadycznie stwierdzamy uchybienia – przekazał Ciarka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej