RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Chiny powinny wypłacić odszkodowanie z powodu koronawirusa”

USA są krajem z największą liczbą zgonów spowodowanych koronawirusem (fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)
USA są krajem z największą liczbą zgonów spowodowanych koronawirusem (fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)

Najnowsze

Popularne

Peter Navarro, kluczowy doradca ekonomiczny prezydenta USA Donalda Trumpa, uważa, że Chiny powinny wypłacić Stanom Zjednoczonym odszkodowanie z powodu epidemii koronawirusa. Straty amerykańskiej gospodarki oszacował na biliony dolarów.

Koronawirus w USA. Liczba zgonów przekroczyła 80 tys.

Już ponad 80 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w Stanach Zjednoczonych – wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Jestem głęboko przekonany – i myślę, że głęboko przekonani są Amerykanie – że Chiny wyrządziły nam ogromne szkody liczone w w bilionach dolarów i w związku z tym powinna być jakaś forma rekompensaty – powiedział w rozmowie ze stacją telewizyjną Fox News.

– Komunistyczna Partia Chin wypuściła w świat wirusa, który w ciągu dwóch miesięcy nas sparaliżował – ocenił doradca Trumpa.

Prezydent Trump wielokrotnie zarzucał władzom Chin, że nie powstrzymały rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pekin odrzuca te oskarżenia. Pandemia doprowadziła do wzrostu napięcia między USA a Chinami i nasiliła obawy przed kolejną wojną handlową między największymi gospodarkami świata.

Już ponad 80 tys. osób zakażonych koronawirusem zmarło w Stanach Zjednoczonych – wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Od połowy kwietnia codziennie w USA na COVID-19 umiera średnio około 2 tys. chorych, ale w ostatnich dniach trend wyhamowuje. W ciągu minionej doby zmarło 830 osób. To drugi dzień z rzędu z mniej niż tysiącem zgonów na COVID-19.

Najnowsze szacunki ekspertów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle przewidują, że do 4 sierpnia umrze ponad 137 tys. Amerykanów zakażonych SARS-CoV-2. Liczbę 50 tys. zgonów w USA przekroczono 24 kwietnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej