Dalszy spadek temperatury. Do soboty możliwe przymrozki

W najbliższych dniach pogoda będzie dawała się we znaki (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

We wtorek w kraju będzie dużo chłodniej niż w poprzednich dniach. Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu, będzie wiał też wiatr. Wysoko w górach, w porywach, o prędkości do 80 kilometrów na godzinę.

Idzie gwałtowne załamanie pogody. Burze, silny wiatr, a nawet śnieg

Po ciepłym i dość słonecznym weekendzie nadchodzi gwałtowna zmiana pogody. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla...

zobacz więcej

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski wskazał, że powietrze, które w poniedziałek do nas napłynęło, jest dosyć suche. Z tego względu w całej Polsce będą obserwowane tylko przelotne i niewielkie opady.

Ponadto będzie wiał wiatr, ze średnią prędkością 5-6 metrów na sekundę. – Przy niskiej temperaturze będzie on dosyć nieprzyjemny, przeszywający – ostrzegł Walijewski.

Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, a najcieplej na Śląsku. Temperatura maksymalna od 8-9 stopni w północno-wschodniej Polsce, 10-11 w pozostałej części kraju, a około 12 stopni Celsjusza na Śląsku. Do soboty każdej nocy mogą być notowane przygruntowe przymrozki.

źródło:
Zobacz więcej