RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Koronawirus uderza w sport. Kluby Bundesligi z gigantycznymi stratami

W tym sezonie kibice nie wrócą na trybuny (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)
W tym sezonie kibice nie wrócą na trybuny (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Najnowsze

Popularne

Niemiecki magazyn „Kicker” obliczył, że kluby Bundesligi – zarówno ekstraklasy, jak i jej zaplecza – nie zarobią ponad 91 mln euro. Te pieniądze wpłynęłyby do kas, gdyby mecze mogły odbywać się z udziałem publiczności. Wznowienie rozgrywek zaplanowano na najbliższy weekend.

Kibice kupili 180 tys. biletów na mecz z „niewidzialnym przeciwnikiem”

Kibice występującego w czwartej lidze piłkarskiej w Niemczech FC Lokomotive Lipsk kupili ponad 180 tys. biletów na wirtualny mecz z „niewidzialnym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak podano, 18 klubów niemieckiej ekstraklasy straci około 69,6 mln euro, a zaplecze – około 22 mln euro. Obliczono to na podstawie wyników sprzedaży biletów na poszczególne stadiony w zeszłym sezonie.

Obecne rozgrywki zostały nagle zawieszone w marcu, gdy pandemia koronawirusa zaatakowała całą Europę. Teraz, gdy sytuacja wydaje się być opanowana, postanowiono je wznowić, ale bez udziału publiczności. Bundesliga wróci do gry – jako druga w Europie po ekstraklasie na Wyspach Owczych.

W Niemczech do rozegrania zostało jeszcze dziewięć kolejek, ale już teraz wiadomo, że w tym sezonie kibice na trybuny nie wrócą.

Z powodu pandemii koronawirusa wstrzymano lub nie rozpoczęto rozgrywek na całym kontynencie z wyłączeniem Białorusi.

Na całym świecie zarażonych koronawirusem jest już ponad 4,2 mln osób, w tym około 286 tys. zmarło. W Niemczech na COVID-19 choruje ponad 172 tys. osób, a zgon stwierdzono u 7,6 tys.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej