Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Była ikoną muzyki soul i R&B. Nie żyje Betty Wright

Betty Wright swój pierwszy album wydała w wieku 14 lat (fot. Mychal Watts/Getty Images for Jazz in The Gardens Music Festival)

Nie żyje wokalistka, ikona soulu i R&B Betty Wright. Śmierć amerykańskiej artystki potwierdziła rodzina, która od początku maja informowała o pogarszającym się jej stanie zdrowia. Wright zmarła w wieku 66 lat w swoim domu w Miami z powodu choroby nowotworowej – podaje CNN.

60 lat kończy Bono – człowiek, który chce przytulić świat

– Będę miał spokojne urodziny. Pójdę na długi spacer, taki był plan – powiedział w rozmowie z RTE wokalista grupy U2, który 10 maja obchodzi 60....

zobacz więcej

Kariera piosenkarki rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie, gdy zaczęła śpiewać w grupie gospel „Ehoes of Joy”. W 1968 roku, w wieku 14 lat wydała swój pierwszy album, na którym znalazła się m.in. piosenka „Girls Can't Do What Guys Can Do”.

Gdy w 1985 roku zamknięto dotychczasową wytwórnię, która wydawała jej płyty, Wright założyła własną. Jak podaje CNN, trzy lata później wraz z Ms. B Records – bo tak nazwała swoją firmę – przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która uzyskała status złotej płyty wydając ją we własnej wytwórni.

Jej muzyka była inspiracją dla wielu artystów, m.in. Mary J. Blige czy Afriki Bambaataa’y.

Na początku maja piosenkarka Chaka Kahn na Twitterze napisała, że jej przyjaciółka Wright potrzebuje modlitwy. „W imię Jezusa módlmy się za siostrę Betty” – apelowała do fanów. Betty Wright przegrała walkę z nowotworem w wieku 66 lat.

źródło:
Zobacz więcej