RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja ABW. Zatrzymano konwertytów, chcieli przeprowadzać zamachy

Operację przeprowadzono we współpracy z SG (fot.  PAP/Mateusz Marek)
Operację przeprowadzono we współpracy z SG (fot. PAP/Mateusz Marek)

Straż Graniczna we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała czterech obywateli Tadżykistanu. Prowadzili oni w Polsce działania mające na celu werbowanie konwertytów na islam do prowadzenia działań o charakterze terrorystycznym.

Faktury na kilkaset milionów. Przeszukania CBA, weszli do firmy gazowej

Agenci CBA przeszukali kilka miejsc na terenie m.in. Warszawy, Szczecinka i Koszalina oraz firmę, która zajmuje się obrotem gazem. To czynności...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że do zatrzymań obywateli Tadżykistanu doszło 7 maja.

– Cudzoziemcy zostali osadzeni w strzeżonym ośrodku Straży Granicznej w celu wydalenia i wpisania ich do wykazu osób niepożądanych na terytorium RP i strefy Schengen – powiedział Żaryn.

Zaznaczył, że czynności wobec nich zostały przeprowadzone na podstawie przepisów ustawy o cudzoziemcach oraz ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

Według rzecznika zgromadzony przez ABW materiał dowodzi, że zatrzymani sympatyzują z organizacją terrorystyczną tzw. Państwa Islamskiego i popierają jej działalność.

źródło:
Zobacz więcej