RAPORT

Pogarda

Kibice kupili 180 tys. biletów na mecz z „niewidzialnym przeciwnikiem”

Celem akcji było nie tylko uzyskanie wsparcia finansowego dla klubu, ale i wirtualne pobicie rekordu stadionu w Lipsku z 1987 roku (fot. Shutterstock/Maxisport)
Celem akcji było nie tylko uzyskanie wsparcia finansowego dla klubu, ale i wirtualne pobicie rekordu stadionu w Lipsku z 1987 roku (fot. Shutterstock/Maxisport)

Najnowsze

Popularne

Kibice występującego w czwartej lidze piłkarskiej w Niemczech FC Lokomotive Lipsk kupili ponad 180 tys. biletów na wirtualny mecz z „niewidzialnym przeciwnikiem”. Do kasy klubu trafiło 182 612 euro, bo każda wejściówka kosztowała jedno euro.

Zakaz plucia i wspólnego okazywania radości. Nowe reguły w angielskim futbolu

Piłkarze angielskiej ekstraklasy nie będą mogli wspólnie cieszyć się z bramek, aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem – donosi brytyjski...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Lokomotive poinformował, że spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0, a „całkowicie oszołomieni goście poddali się w przerwie” – napisano na stronie internetowej, dziękując fanom za wsparcie finansowe w dobie pandemii koronawirusa.

Pomysł wirtualnego spotkania powstał kilka dni po tym, jak rozgrywki w Niemczech zostały przerwane z powodu pandemii. Bilety można było kupować od 19 marca.

Celem akcji było nie tylko uzyskanie wsparcia finansowego dla klubu, ale i wirtualne pobicie rekordu stadionu w Lipsku z 1987 r. Półfinałowy pojedynek z Girondins Bordeaux w Pucharze Zdobywców Pucharów Europy obejrzało wówczas 120 tys. widzów. Lokomotive awansował w dwumeczu do finału, ale musiał w nim uznać wyższość Ajaksu Amsterdam.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej