RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Minister pracy: udało się ochronić ponad 3 mln miejsc pracy

Obsługa wniosków oznacza powoduje konieczność wzmożenia pracy urzędów (fot. PAP/Mateusz Marek)
Obsługa wniosków oznacza powoduje konieczność wzmożenia pracy urzędów (fot. PAP/Mateusz Marek)

Dzięki pomocy udzielanej przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej udało się do tej pory ochronić ponad 3 miiony miejsc pracy – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że wnioski kierowane przez przedsiębiorców i pracowników obsługiwane są w dużej mierze przez urzędy pracy, co oznacza wzmożone działania urzędów w ostatnim czasie.

Coraz więcej przedsiębiorców wznawia działalność gospodarczą

Coraz więcej przedsiębiorców wznawia działalność gospodarczą zawieszoną z powodu pandemii koronawirusa – wynika z analizy Polskiego Instytutu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Minister zwróciła uwagę, że przed pandemią koronawirusa bezrobocie spadało z miesiąca na miesiąc. Teraz powiatowe urzędy pracy, które realizują zadania związane z mikropożyczkami dla przedsiębiorców i dofinansowania do miejsc pracy ze środków europejskich, mają ogromne wyzwania.

Procedura składania wniosków jest nieskomplikowana, ale ilość składanych wniosków jest potężna – zaznaczyła minister. Dodała, że ogromne wyzwania stoją też przed wojewódzkimi urzędami pracy, które realizują wsparcie z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

– Tylko z samego tego instrumentu przyznano do tej pory dofinansowania wynoszące w sumie 2,4 mld zł – wyjaśniła minister Marlena Maląg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej