RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kowalski: Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien być natychmiast odwołany

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien być natychmiast odwołany ze swojej funkcji. Właśnie za jego sprawą nie odbyły się bezpieczne wybory w konstytucyjnym terminie – poinformował w niedzielę wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Karczewski do Grodzkiego: Apeluję, by senatorowie byli traktowani jednakowo

Protestuję przeciwko praktykom łamiącym dobre, utrwalone przez wiele lat obyczaje parlamentarne; apeluję, aby wszyscy senatorowie w Senacie byli...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Kowalski w TVP Info ocenił, że „Platforma Obywatelska ponosi odpowiedzialność, że dzisiaj, 10 maja nie odbyły się wybory w konstytucyjnym terminie, bezpieczne dla Polaków w trybie korespondencyjnym”.

Jego zdaniem „twarzą tego skandalu jest nie kto inny, jak marszałek Senatu pan prof. Tomasz Grodzki”. – Ja namawiam kolegów z Prawa i Sprawiedliwości o złożenie wniosku o jego odwołanie, ponieważ właśnie za sprawą pana senatora Grodzkiego nie odbyły się bezpieczne wybory – oświadczył wiceminister.

Według Kowalskiego „Polska znalazła się w kryzysie i za ten kryzys odpowiadają przede wszystkim politycy PO, pan marszałek Tomasz Grodzki, który powinien być natychmiast odwołany ze swojej funkcji”.

Wiceminister odniósł się też do niedzielnej uchwały Państwowej Komisji Wyborczej, w której stwierdzono, że „w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów”. W jego ocenie „uchwała PKW daje możliwość wyjścia prawnego z impasu, który spowodowała Platforma Obywatelska, popierana przez Władysława Kosiniaka-Kamysza i przez postkomunistów z Lewicy”.

źródło:
Zobacz więcej