RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Elon Musk nie jest jedyny. Dziwaczne imiona swoim dzieciom nadało wiele gwiazd

Gwiazdy prześcigają się w nadawaniu dziwnych imion swoim pociechom (fot. Pixabay/Profile)

X Æ A-12. To nie jest równanie matematyczne ani symbol izotopu jakiegoś pierwiastka. To imię, jakie swojemu narodzonemu 4 maja synowi nadał miliarder Elon Musk. Właściciel firmy SpaceX wpisał się tym samym w panującą w show-biznesie modę na to, by dzieci nazywać najoryginalniej jak tylko można. Przypominamy najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd.

Miliarder przekazał szpitalom ponad tysiąc respiratorów. Tyle że niewłaściwych

Jak obiecał, tak zrobił. Pierwsze respiratory zakupione przez Elona Muska, dyrektora generalnego marki samochodowej Tesla oraz kosmicznej SpaceX,...

zobacz więcej

Przedziwną konstelację tworzą imiona, które wybrali dla swoich pociech Kim Kardashian i Kanye West. Gwiazdorska para ma córki North i Chicago oraz synów Sainta i Psalma. Najwyraźniej pomysłowi rodzice bazowali na skojarzeniach geograficznych i religijnych. Warto wiedzieć, że Chicago to miasto, gdzie wychował się Kanye. Modelka i muzyk najwyraźniej nie przejęli się też tym, że imię starszej córki w zestawieniu z nazwiskiem tworzy zabawną mieszankę. North West to w dosłownym tłumaczeniu Północ Zachód. Oby dziewczynka nie miała problemu z wybraniem w życiu właściwego kierunku.

W rywalizacji o najoryginalniejsze imiona, rodzinie Kardashian-West depcze po piętach Beyonce i Jay–Z. Swoją pierworodną córkę nazwali Blue Ivy (Niebieski Bluszcz). Słowo „blue„ wielokrotnie pojawia się w powieści Rebeki Solnit „A Field Guide to Getting Lost„, którą uwielbia Beyonce. Z kolei Ivy odnosi się do rzymskiej czwórki, a to ulubiona cyfra zarówno wokalistki, jak i jej męża. Gdy w 2017 r. powitali na świecie bliźnięta – syna i córkę, nazwali je Rumi i Sir. Rumi pochodzi od imienia perskiego poety, a Sir odnosi się do tego, że chłopiec podobno od początku miał maniery dżentelmena.

W 2004 roku sporo komentarzy wywołało imię, które dla swojej narodzonej wówczas córki wybrali Gwyneth Paltrow i Chris Martin. Dziewczynkę nazwali Apple, czyli Jabłko. Pytani o to, co nimi kierowało, nie mieli oryginalnego tłumaczenia. Aktorka wyznała, że to słowo budzi przyjemne skojarzenia, bo jabłka są słodkie.

Oto imiona najczęściej nadawane dzieciom w zeszłym roku

Zuzanna i Antoni to imiona najczęściej nadawane dzieciom w zeszłym roku, podobnie jak w 2018 r. Wśród najrzadszych imion są: Zoi, Emi i Eileen dla...

zobacz więcej

Makowy Miód, Stokrotka i Tęcza Rozkwitających Płatków

Przyjemnie kojarzą się też imiona córek brytyjskiego szefa kuchni Jamie'go Oliviera. A są to Poppy Honey, Daisy i Petal Blossom Rainbow, czyli Makowy Miód, Stokrotka i Tęcza Rozkwitających Płatków. Kwiatowe motywy lubi też Geri Halliwell, która swoją córkę nazwała Bluebell Madonna. Pierwsze imię oznacza dziki hiacynt. Wokalistka tłumaczyła, że dzikie hiacynty to rośliny rzadkie, a przez to cenne, tak samo cenna jest dla niej jej córka. Drugie imię, Madonna, to ukłon Geri w stronę wielkiej gwiazdy muzyki pop.

Na polskim podwórku szczególnie awangardowo brzmi Alikia Ilia. Na takie imiona dla swojej córki zdecydowali się Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki. „Alikia to imię greckiego pochodzenia. Prekursorka wszystkich Alicji (...) Alicea w języku greckim oznacza szczerą, prawdziwą, krystaliczną. Nie mieliśmy żadnego problemu z zarejestrowaniem imienia naszej córki. Alikia to imię normalnie funkcjonujące w Europie, nie wymyślone przez nikogo. Nie nadałabym dziecku imienia tylko po to, żeby było oryginalne„ – wyjaśniła Skrzynecka w programie „Na językach„.

Nikon, Koko i Kashmir

Konfuzję może też wywołać imię syna Doroty Gawryluk. To, jak się nazywa – Nikon, nie jest bynajmniej hołdem dla popularnej marki aparatów fotograficznych. Przyszła gwiazda telewizji w wieku 21 lat na 3. roku studiów, wyszła za mąż za Białorusina Jerzego Gawryluka. W tym samym roku urodziło się im dziecko. Ich syn dostał imię wywodzące się z tradycji prawosławnej. Poprzez to imię dziennikarka chciała też podziękować teściom, którzy okazali jej wielką pomoc.

Ale zdecydowaną liderką wśród polskich gwiazd jest w tej dziedzinie Katarzyna Figura. Aktorka, powodowana chęcią, by jej córki nosiły światowo brzmiące imiona, zdecydowała się nazwać je Koko i Kashmir. Problem w tym, że dziewczynki wychowują się w Polsce, a znając złośliwość dzieci, mogły nie mieć łatwo w szkole i na podwórku.

źródło:

Zobacz więcej