RAPORT

Pogarda

Zakaz plucia i wspólnego okazywania radości. Nowe reguły w angielskim futbolu

Wspólnie świętowanie bramek zostało zakazane (fot. Chloe Knott - Danehouse/Getty Images)
Wspólnie świętowanie bramek zostało zakazane (fot. Chloe Knott - Danehouse/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Piłkarze angielskiej ekstraklasy nie będą mogli wspólnie cieszyć się z bramek, aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem – donosi brytyjski dziennik „The Telegraph”. Będą też mieli zakaz wymieniania się koszulkami, picia z jednego bidonu i plucia.

Niedługo wraca ekstraklasa. Piłkarze wznawiają treningi

Piłkarze ekstraklasy po prawie dwóch miesiącach przerwy wracają do treningów. Część z nich przeszła już testy na obecność koronawirusa.

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dziennikarze „The Telegraph” powołują się na protokół Premier League, do którego mieli wgląd. Opisuje on „nową normalność” w angielskim futbolu po wznowieniu rozgrywek. Te i inne obostrzenia mogą obowiązywać nawet przez 12 miesięcy.

Angielska ekstraklasa pauzuje od blisko dwóch miesięcy z powodu koronawirusa. Na razie nie ma oficjalnej daty wznowienia rozgrywek, choć prawdopodobnym terminem jest połowa czerwca.

W niedzielę premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ma ogłosić decyzję, czy obowiązujące obecnie w kraju restrykcyjne przepisy dotyczące izolacji zostaną utrzymane, czy będą stopniowo łagodzone. Dotychczas wykryto tam ponad 200 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a na powodowaną przez niego chorobę COVID-19 według oficjalnych danych zmarło już ponad 30 tys. osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej