RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Schetyna pytany o działania PO: To pytanie do kierownictwa partii, jestem zwykłym posłem

Najnowsze

Popularne

Rozmawiałem z nią (Małgorzatą Kidawą-Błońską – przyp. red.) wczoraj i przedwczoraj i nie mam takiego wrażenia, że chciałaby zrezygnować, jest twarda i będzie walczyć, to oczywiste – powiedział w RMF FM były przewodniczący Platformy Obywatelskiej, poseł Grzegorz Schetyna. Pytany o to, czy kandydatka PO jest „nową jakością”, nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Schetyna pytany o działania PO oznajmił, że to pytanie do kierownictwa partii, a on sam jest tylko zwykłym posłem.

Dziennikarz TVN24: Im gorzej w ekonomii, tym większa szansa dla naszego kandydata

Im dalej od pandemii, czym dalej będzie się okazywało, że ekonomia leży, a już wiadomo, że leży, tym większa szansa, że to nasz kandydat opozycyjny...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Były lider Platformy został zapytany o to, czy Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach. – Wystartuje, ale nie wiemy, kiedy się one odbędą. Jest kandydatem KO i PO, wybrana przez konwencję, wystartuje w tych wyborach – wskazał.

Mówił też, że jego partia „obiecywała”, że te wybory będą niemożliwe do przeprowadzenia 10 maja. – Bo akurat ta sprawa organizacji wyborów w pandemii powinna wynikać z porozumienia między rządzącymi a opozycją. Twardy opór opozycji, Senatu i wątpliwość Jarosława Gowina dały przeniesienie tych wyborów – ocenił.

Polityk pytany o to, czy gdyby można było wymienić kandydata PO na prezydenta, rekomendowałby taką wymianę, odparł: „Nie. Rozmawiałem z nią wczoraj i przedwczoraj i nie mam takiego wrażenia, że chciałaby zrezygnować, jest twarda – wskazał.

Pytany, czy Kidawa-Błońska jest „nową jakością”, nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć. – Jest kandydatką, która w bardzo dobrym stylu rozpoczęła kampanię, później była epidemia – ocenił. Dodawał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy dzisiaj staje pod znakiem zapytania, cierpliwości i konsekwencji – mówił.

Pytany, czy w prawyborach prezydenckich głosował na Kidawę-Błońską, czy Jacka Jaśkowiaka, mówił: „Głosowanie było tajne. To zostawiam dla siebie, byłem wtedy przewodniczącym, nie chciałem wpływać na wyniki prawyborów”.

Schetyna podczas rozmowy przyznał także, iż jest szarym, szeregowym posłem PO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej