RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dziennikarz TVN24: Im gorzej w ekonomii, tym większa szansa dla naszego kandydata

Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński; PAP/ Andrzej Rybczyński)
Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński; PAP/ Andrzej Rybczyński)

Najnowsze

Popularne

Im dalej od pandemii, czym dalej będzie się okazywało, że ekonomia leży, a już wiadomo, że leży, tym większa szansa, że to nasz kandydat opozycyjny wygra – powiedział w TVN24 dziennikarz tej stacji Andrzej Morozowski. Z kolei jego rozmówca Tomasz Sekielski ocenił, że rząd „dewastuje zaufanie obywateli do państwa”.

TVN24 zmienia zdanie ws wyborów? Paski grzmią o „niebezpiecznym precedensie”

„Na jakiej podstawie władza nie organizuje wyborów w terminie?” – od rana grzmi tzw. pasek w telewizji informacyjnej TVN24. Taką właśnie belką...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W środę wieczorem ogłoszono, że PiS i Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie dotyczące tegorocznych wyborów prezydenckich. Jak poinformowano, „po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie”. Wybory mają odbyć się korespondencyjnie.

O tym porozumieniu dyskutowali w TVN24 dziennikarze Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski. – Przegrała Polska. To, co dzieje się, to, co obóz rządzący funduje nam od kilku tygodni, to absolutna dewastacja zaufania obywateli do państwa – komentował Sekielski.

– Obawiam się, że większość obywateli będzie z tego zadowolona, ponieważ jest wrażenie, że część tego chaosu się skończyła – stwierdzał z kolei prowadzący program.

Dalej dziennikarz TVN24 przyznał, jaka jest strategia opozycji w dążeniach do przełożenia wyborów prezydenckich.

– Pamiętajmy o tym, dlaczego Jarosław Kaczyński tak parł do tych wyborów w maju. Nie dlatego, że nienawidzi Polaków, ale dlatego, że kocha władzę. I wiedział, że kiedy wybory odbywają się w maju, to jego kandydat ma największą szansę na wygraną, w czerwcu troszkę mniejszą, a w lipcu jeszcze mniejszą – mówił.

TVN i „uczciwa praca wobec widzów”. Kilkanaście przykładów na to jak są oszukiwani od lat

„Naszą misją i naszym zadaniem jest informowanie o istotnych sprawach, bez względu na to, kto jest u władzy i jaką opcję reprezentują bohaterowie...

zobacz więcej

– W sierpniu jakieś te szanse kogoś, kto będzie kontrkandydatem się wyrównują i o to walczy Jarosław Kaczyński. O co walczy opozycja? Aby któryś z ich kandydatów wygrał, bo wiadomo, że im dalej od pandemii, czym dalej będzie się okazywało, że ekonomia leży, a już wiadomo, że leży, tym większa szansa, że to nasz kandydat opozycyjny wygra– kontynuował Morozowski.

Rozmówcy ocenili też kampanię kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. – Mam wrażenie, że pani Kidawa-Błońska straciła jednak na tej pseudokampanii wyborczej — stwierdził Morozowski.

– Zgadzam się z tobą absolutnie. Największą przegraną i zaklinanie rzeczywistości na konferencji prasowej, tutaj nic nie zmieni, jest Kidawa-Błońska. Błędne decyzje ogłaszane przedwcześnie, ogłaszane fatalnie; stała się kandydatką, która kandyduje w wyborach, w których nie zagłosuje. To poplątanie zupełnie wszystkiego. Co więcej, ona moim zdaniem zakodowała się w głowach wyborców, jako ta, która nie chce walczyć. Spadek poparcia dla niej to potwierdza. Nie wydaje mi się, żeby w kampanii udało się odbudować to poparcie, które miała jeszcze miesiąc temu – mówił Sekielski.

– Widać, że ewidentnie zyskiwał Kosiniak-Kamysz i ku zaskoczeniu wielu komentatorów Szymon Hołownia, który staje się kandydatem antysystemowym; w sytuacji, w której wyborcy tracą zaufanie do klasy politycznej, to on siłą rzeczy zyskuje. Gdybym miał dzisiaj obstawiać, o ile PO nie zmieni kandydata, bo to, że Borys Budka wciąż rekomenduje Kidawę-Błońską jako kandydata w wyborach, to wcale nie oznacza, że za tydzień nie pojawi się nowy kandydat – dodawał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej